Plan przygotowań Red Dragons do nowego sezonu

Od poniedziałku zawodnicy Red Dragons zaczynają przygotowania do sezonu 2019/2020 Futsal Ekstraklasy. Poniżej plan sparingów zespołu a także parę słów od trenera Łukasza Frajtaga.

 

Przypomnijmy, że nowy sezon rozpoczyna się 7 września. Wówczas do Pniew na mecz 1. kolejki przyjedzie AZS UŚ Katowice. Zanim do tego dojdzie, czeka na seria treningów w pniewskiej hali a także sparingi głównie z zespołami Ekstraklasy. Poniżej pełna lista zbliżających się meczów towarzyskich naszego klubu:

 

3 sierpnia (sobota) KS Futsal Leszno wyjazd
10 sierpnia (sobota) FC Toruń dom
14 sierpnia (środa) KS Futsal Oborniki wyjazd
17 sierpnia (sobota) Red Devils Chojnice dom
21 sierpnia (środa) KS Futsal Leszno dom
24 sierpnia (sobota) KS Futsal Oborniki dom
31 sierpnia (sobota) Futsal Team Aalst (Belgia) wyjazd
1 września (niedziela) FP Halle Goik (Belgia) wyjazd

 

Jak widać – w sierpniu sprawdzimy się w meczach z: drużynami z Ekstraklasy (FC Toruń, Red Devils Chojnice a także beniaminkiem KS Futsal Leszno), rozegramy dwumecz z pierwszoligowym KS Futsal Oborniki a także zwraca uwagę to, że na liście znajdują się dwie belgijskie ekipy. Naszych zawodników na przełomie sierpnia i września czeka wyjazd na dwa mecze sparingowe w Belgii (w tym starcie z mistrzem tego kraju).

 

O przygotowaniach, zawodnikach, wyjeździe parę słów powiedział trener Red Dragons, Łukasz Frajtag: „Treningi wznawiamy 29 lipca, jeszcze nie w pełnym składzie, ponieważ kilku zawodników musi wrócić z urlopów. Poza tym Mateusz Kostecki oraz Oskar Stankowiak nie są jeszcze w pełni gotowi do treningu po przebytych operacjach. Ich rehabilitacja przebiega jednak sprawnie i powinni być gotowi za około 2-3 tygodnie. Na pierwszych treningach pojawi się też kilku zawodników, których zaprosiliśmy na testy. Możliwe, że ktoś z nich dołączy do nas na cały sezon. Okres przygotowawczy jest w tym roku krótszy niż zwykle. Zaplanowaliśmy sporo sparingów jak na tak krótki czas. Dostaliśmy zaproszenie na dwumecz w Belgii gdzie zagramy między innymi z Mistrzem Kraju FP Halle Goik”.