Analiza terminarza ligowego Red Dragons

Na wczorajszym Walnym Zebraniu spółki Futsal Ekstraklasy jednym z punktów programu było ogłoszenie terminarza nowego sezonu 2019/2020.

 

W podanym linku przedstawiony jest cały terminarz do 26. kolejki. Przypominamy, że nadchodzący sezon 2019/2020 będzie nieco inny niż poprzednie. Przede wszystkim zwiększona została liczba drużyn z 12 do 14. Poza tym odstąpiono od podziału na „grupę mistrzowską” i „spadkową” po rundzie zasadniczej. Rozegramy po meczu i rewanżu z każdą z drużyn i tak też zakończy się sezon. W porównaniu z poprzednim sezonem zobaczymy aż 4 beniaminków (GSF Gliwice, KS Futsal Leszno, Gwiazda Ruda Śląska i Constract Lubawa), którzy zastąpili Pogoń 04 Szczecin i AZS UG Gdańsk.

 

Poniżej mecze Red Dragons Pniewy w pierwszej rundzie (od września do grudnia 2019 roku):

 1. kolejka (7-8 września): Red Dragons – AZS UŚ Katowice
 2. kolejka (14-15 września): Gatta Zduńska Wola – Red Dragons
 3. kolejka (28-29 września): Red Dragons – FC Toruń
 4. kolejka (5-6 października): Red Devils Chojnice – Red Dragons
 5. kolejka (9 października): Red Dragons – GSF Gliwice
 6. kolejka (16-17 października): Gwiazda Ruda Śląska – Red Dragons
 7. kolejka (3 listopada): Red Dragons – Constract Lubawa
 8. kolejka (9-10 listopada): MOKS Białystok – Red Dragons
 9. kolejka (16-18 listopada): Red Dragons – Acana Orzeł Jelcz-Laskowice
 10. kolejka (23-24 listopada): Red Dragons – KS Futsal Leszno
 11. kolejka (7-8 grudnia): Piast Gliwice – Red Dragons
 12. kolejka (14-15 grudnia): Red Dragons – Rekord Bielsko-Biała
 13. kolejka (21-22 grudnia): Clearex Chorzów – Red Dragons

 

Ciekawy początek

Już na dzień dobry, w trzech pierwszych kolejkach (mecze wrześniowe) czekają nas ciekawe mecze. Na inaugurację zmierzymy się w Pniewach z AZS-em UŚ Katowice. Z katowiczanami różnie nam się wiodło w dotychczasowych występach w Futsal Ekstraklasie. Z reguły wynik oscylował wokół remisów. Nie inaczej było w minionym sezonie, kiedy to w 3 meczach, które rozegraliśmy z AZS-em aż 2 razy padł remis. Pierwszy wyjazd czeka nas do Zduńskiej Woli. Rywala nie trzeba przedstawiać. Z pewnością czeka nas trudny mecz, ale w zeszłym sezonie nie pękliśmy przed Gattą i zremisowaliśmy 1-1. Może tym razem pokusimy się o historyczne zwycięstwo w Zduńskiej Woli. W trzeciej kolejce czeka nas mecz z wicemistrzem Polski. Mecze z FC Toruń w Pniewach zawsze były bardzo ciekawe. W minionym sezonie przegraliśmy u siebie 3-4.

 

Mecze-zagadki

Takim określeniem cechują się kolejne 4 mecze (październik + 1 weekend listopada). Naszymi przeciwnikami będą: Red Devils Chojnice (wyjazd), GSF Gliwice (dom), Gwiazda Ruda Śląska (wyjazd), Constract Lubawa (dom). Z chojniczanami w minionym sezonie wysoko wygraliśmy w Chojnicach. Z GSF-em czeka nas pierwszy, historyczny mecz, z Gwiazdą już swego czasu graliśmy w Ekstraklasie, a Constract wyeliminował nas z Pucharu Polski w styczniu. 3 z 4 ekip to beniaminkowie i tak naprawdę we wrześniu zobaczymy, na co stać poszczególne drużyny i o co będą walczyć w sezonie.

 

Daleki wyjazd a potem… kibicowskie uczty

W drugi weekend listopada „odhaczymy” najdalszy wyjazd do Białegostoku. Po nim zagramy dwa z rzędu mecze w Pniewach – z Acana Orłem Jelcz-Laskowice i KS Futsal Leszno. Przeciwnicy bardzo atrakcyjni głównie ze względów kibicowskich. Mecze z Acana Orłem odbyły się przy pełnych trybunach zarówno w Pniewach jak i w Jelczu-Laskowicach. W kolejny weekend odbędą się historyczne derby wielkopolski. Ekipa z Leszna również należy do zespołów, które potrafią po brzegi wypełnić halę.

 

Mocny koniec

W trzech ostatnich kolejkach (mecze grudniowe) podejmiemy drużyny, które zajmowały w minionym sezonie miejsca na koniec sezonu odpowiednio: 5., 1., 3. Zmierzymy się z: Piastem Gliwice (wyjazd), Rekordem Bielsko-Biała (dom) i Clearexem Chorzów (wyjazd). Szykuje się ciężki grudzień. Zarówno z Piastem na wyjeździe, Rekordem u siebie i Clearexem na wyjeździe przegrywaliśmy w sezonie 2018/19.