Młodzieżą do Ponieca

Pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu za naszymi zawodnikami. Pierwszy mikrocykl zakończymy w Poniecu, gdzie w sobotę odbędzie się pierwszy tego lata sparing – z KS Futsal Leszno.

Zawodnicy odbyli dotychczas cztery treningi, podczas których pojawiło się kilku nowych zawodników. Trener Łukasz Frajtag przyglądał się im pod kątem przydatności dla drużyny w nowym sezonie. „Zaprosiliśmy kilku zdolnych chłopaków z regionu na testy. Chcemy uzupełnić naszą kadrę o dwóch zawodników. Wszyscy, którzy się pojawili wyglądają nieźle pomimo swojego młodego wieku. Jutro dostaną szansę sprawdzenia się na tle silnego rywala, jakim jest bez wątpienia KS Futsal Leszno” -komentuje trener Łukasz Frajtag.

Do Ponieca pojedzie głównie młodzież. Na pewno nie zagrają Patryk Hoły i Bartosz Banasik, którzy mają jeszcze urlopy. Urazy wykluczają póki co z występu Oskara Stankowiaka i Mateusza Kosteckiego. Na czwartkowym treningu złamania palca prawej ręki doznał Piotr Błaszyk i on również nie zagra w sobotnim sparingu.

Do Leszna jedziemy głównie młodzieżowcami z doświadczonymi Łukaszem Błaszczykiem oraz Adrianem Skrzypkiem i Adamem Wachońskim. Na ostatnich treningach pracowaliśmy głównie fizycznie, co na pewno będzie widać też na boisku. Od poniedziałku będziemy trenowali już w pełnym składzie, kontuzjowani zawodnicy powoli wracają do treningów i myślę, że ruszymy już niedługo pełną parą” – kończy trener.

Mecz z KS Futsal Leszno odbędzie się w sobotę (3 sierpnia) od godziny 11:00 w Hali OSiR w Poniecu. Ekipa z Leszna to beniaminek Futsal Ekstraklasy. W minionym sezonie wywalczyli awans do Ekstraklasy wygrywając rozgrywki I ligi, grupy północnej. W 22 meczach zgromadzili 58 punktów, tyle samo, co Constract Lubawa, ale to ekipa z Leszna lepiej radziła sobie w bezpośrednich starciach z lubawianami.

Bliżej naszemu rywalowi przyjrzymy się w cyklu „wokół meczu”, w tygodniu przed meczem ligowym. A w Ekstraklasie zmierzymy się z ekipą z Leszna w 10. kolejce (23/24 listopada) w Pniewach.