Remis na początek

Remisem 2-2 zakończyło się spotkanie w ramach 1. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy pomiędzy LSSS Lębork a Red Dragons Pniewy. Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Gracjan Miałkas i Andrey Baklanov. Meczem w Lęborku zainaugurowaliśmy sezon 2020/21.

W Lęborku inaugurowaliśmy sezon 2020/21 Statscore Futsal Ekstraklasa. Na początek graliśmy w Lęborku przeciwko beniaminkowi, miejscowemu LSSS. Gospodarze w przerwie między-sezonowej dokonali paru ciekawych transferów. Do klubu przyszli Lucas Bonifacio, Eric Tabares czy Vitalij Kolesnyk.

Początek meczu należał do gospodarzy. Już w 3. minucie do naszej bramki trafił Dominik Depta po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry przez rywali. Na odpowiedź z naszej strony długo nie trzeba było czekać. Minutę później Gracjan Miałkas idealnie przymierzył i zmieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Dominika Czekirdę.

Kolejne minuty to szczególnie twarda gra z jednej jak i drugiej strony. W 16. minucie na 2-1 bramkę ponownie zdobył Dominik Depta i gospodarze ponownie cieszyli się z prowadzenia. Ale nie na długo. Andrey Baklanov skutecznie wykończył kontrę zapoczątkowaną przez Mateusza Kosteckiego. Asystą w tej akcji popisał się Adrian Skrzypek.

Na półtorej minuty przed końcem pierwszej połowy gospodarze wykonywali jeszcze przedłużony rzut karny po tym, jak nasza drużyna zanotowała szósty faul. Skuteczną interwencją popisał się jednak Łukasz Błaszczyk i do przerwy było 2-2.

Po zmianie stron obie drużyny stworzyły sobie jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale żaden strzał nie znalazł się w bramce zarówno naszej jak i ekipy z Lęborka. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Pozostałe ciekawostki dotyczące meczu będą widoczne w cyklu „dogrywka”, który ukaże się jutro.

LSSS LĘBORK – RED DRAGONS PNIEWY 2-2