Pucharowa wędrówka Red Dragons

W najbliższy weekend zaczynamy rozgrywki Pucharu Polski 2019/2020 meczem z Futbalo Białystok. Jak w przeszłości radziliśmy sobie w tych rozgrywkach? Poniżej krótkie podsumowanie.

SEZON 2011/12

To była nasza pierwsza przygoda z Pucharem Polski. Do Pniew przyjechała wówczas mocna Pogoń, na co dzień grająca w Ekstraklasie. Dostaliśmy srogą lekcję futsalu. Bramki dla naszego zespołu zdobywali wówczas Szymon Piasek i Łukasz Frajtag.

1/16 FINAŁU 2012
RED DRAGONS POGOŃ 04 SZCZECIN  2-9

SEZON 2012/13

Ten mecz zapamiętamy przede wszystkim z faktu, iż w Obornikach zjawiła się całkiem pokaźna grupa kibiców Red Dragons. Niestety niesieni dopingiem zawodnicy Czerwonych Smoków ulegli Auto Wicherkowi Oborniki i pożegnali się z Pucharem Polski na etapie 1/32.

1/32 FINAŁU 2013
AUTO WICHEREK OBORNIKI RED DRAGONS 6-4

SEZON 2013/14

To był jeszcze sezon, w którym występowaliśmy w 1. lidze, a rywale walczyli o najwyższe cele w Ekstraklasie. Po niezbyt emocjonującym meczu przegraliśmy z Gattą 2-6.

1/16 FINAŁU 31 STYCZNIA 2014
RED DRAGONS GATTA ZDUŃSKA WOLA  2-6

SEZON 2014/15

W tym sezonie stoczyliśmy jeden z najlepszych meczów w historii naszego klubu. W Walentynki 2015 roku podejmowaliśmy u siebie ówczesnego hegemona – Wisłę Kraków. Mecz w Pucharze Polski był emocjonujący od pierwszej do ostatniej minuty. Już na początku meczu Dominik Solecki dał nam prowadzenie. Rywale w drugiej połowie wyszli jednak na prowadzenie 3-2, dodatkowo czerwoną kartką ukarany został Patryk Hoły. Jednak nie załamało to naszych zawodników, którzy zdobyli dwie kolejne bramki (najpierw Adrian Skrzypek, potem Adam Wachoński). Wisła walczyła do końca i zdobyła bramkę w ostatnich sekundach po chaotycznym wstrzeleniu piłki w nasze pole karne i niefortunnej interwencji Michała Roja, który wpakował piłkę do własnej bramki. Był remis 4-4. Dogrywka też nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w serii rzutów karnych lepsi okazali się goście, którzy awansowali do kolejnej rundy.

1/16 FINAŁU 17 STYCZNIA 2015
INWEST-BUD ŁÓDŹ RED DRAGONS 2-13

1/8 FINAŁU 14 LUTEGO 2015
RED DRAGONS WISŁA KRAKBET KRAKÓW 4-4 (K. 0-2)
SOLECKI 1, WACHOŃSKI 19. 39, SKRZYPEK 37 – MORAWSKI 5, WOJCIECHOWSKI 24, BONDAR 35, M. ROJ 40 (S)

SEZON 2015/16

Zrewanżowaliśmy się Auto Wicherkowi Oborniki za porażkę w sezonie 2012/13. Jednak w 1/8 finału lepsi okazali się od nas gracze Red Devils Chojnice.

1/16 FINAŁU 9 STYCZNIA 2016
AUTO WICHEREK OBORNIKI RED DRAGONS 1-1 (K. 4-5)
ORCZYKOWSKI 40 – FRAJTAG 22

1/8 FINAŁU 3 LUTEGO 2016
RED DRAGONS RED DEVILS CHOJNICE 3-5
FRAJTAG 23, 34, WACHOŃSKI 38 – SOBAŃSKI 4, BONDAR 14, 40, WOJCIECHOWSKI 25, LASKOWSKI 25

SEZON 2016/17

W tym sezonie odpadliśmy już na etapie 1/16 finału z Budmaxem Przodkowo. Gospodarze długo prowadzili 1-0, ale w końcówce zdołaliśmy wyrównać. W dogrywce dwa trafienia zaliczyła ekipa z Przodkowa i to ona awansowała do kolejnej rundy.

1/16 FINAŁU 12 LUTEGO 2017
BUDMAX PRZODKOWO RED DRAGONS 3-1 (PO DOG.)
SIDOR 7, KREFT 47, ARNDT 50 – FRAJTAG 37

SEZON 2017/18

Najlepsze wspomnienia z Pucharem Polski mamy właśnie w tym sezonie.  Eliminowaliśmy kolejno: LSSS Lębork, FC Toruń i SAN Łódź i znaleźliśmy się w najlepszej czwórce. „Final Four” odbyło się w Opolu i w nim rywalizowaliśmy w półfinale z MOKS-em Białystok. W tym spotkaniu prowadziliśmy wprawdzie 1-0, ale kolejne 5 ciosów zostało zadane przez ekipę z Białegostoku.

SEZON 2018/19

Naszą przygodę zaczęliśmy w Pniewach meczem, w którym występowaliśmy w roli gościa. Pokonaliśmy wówczas u siebie Malwee Łódź. Niestety w kolejnej rundzie wyraźnie ulegliśmy późniejszemu beniaminkowi Ekstraklasy Constractowi Lubawa 3-8 na ich terenie.