Przeżyjmy to jeszcze raz… (część 2)

Czas na drugą część wędrówki po sezonie 2018/19. Tym razem przejrzyjmy sobie to, co działo się w drugiej rundzie i w dodatkowych 5 meczach „grupy spadkowej”.

XII kolejka, 12 stycznia 2019

Clearex Chorzów – Red Dragons Pniewy 8-1

Bramki: Wędzony 2, Łuszczek, Zastawnik 2, Leszczak, Golly, Iwanow – Skrzypek

Nowy rok zaczęliśmy fatalnie. Do tej pory w Chorzowie grało nam się dobrze i często wywoziliśmy stamtąd komplet punktów. Do przerwy rywale wbili nam 5 bramek i już praktycznie było po zawodach. Odpowiedzieliśmy tylko trafieniem Adriana Skrzypka i ostatecznie przegraliśmy aż 1-8.

XIII kolejka, 20 stycznia 2019

Red Dragons Pniewy – FC Toruń 3-4

Bramki: Solecki, Wachoński, Skrzypek – Kriezel 2, Cyman, Elsner

Koniecznie chcieliśmy wziąć rewanż za porażkę w Toruniu. Obie drużyny szybko zdobyły po jednej bramce i tak też zakończyła się pierwsza połowa. Prowadziliśmy w niej grę, kreowaliśmy sobie kolejne sytuacje, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Chwilę po przerwie wyszliśmy na prowadzenie, ale dwa rywale dwukrotnie odpowiedzieli. W końcówce zdołaliśmy wyrównać, ale ostateczny cios zadał Tomasz Kriezel. Szkoda punktów, bo naprawdę byliśmy bardzo blisko pokonania torunian.

XIV kolejka, 10 lutego 2019

Piast Gliwice – Red Dragons Pniewy 5-1

Bramki: Gutierrez 2, Szadurski, Douglas, Bonilla – Solecki

Piast od początku 2019 roku ruszył z kopyta i zaczął odrabiać straty do czołówki. Niestety to my znaleźliśmy się na ich drodze. Wynik nie do końca oddaje to, co się działo. Do przerwy było 2-0 dla Piasta. Potem kontaktową bramkę zdobył Dominik Solecki. Pogubiliśmy się w grze z wycofanym bramkarzem i ostatecznie przegraliśmy ten mecz 5-1.

XV kolejka, 17 lutego 2019

AZS UŚ Katowice – Red Dragons Pniewy 2-4

Bramki: Hewlik, Szczurek – Kostecki, Błaszyk, Skrzypek, Wachoński

Mecz rozgrywany w niedzielę przed południem, transmitowany przez Sportklub. Mecz nie układał się po naszej myśli. Rywale szybko wyszli na prowadzenie. Po przerwie odpowiedzieli jeszcze jedną bramką. Cały czas szukaliśmy sposobu na odrobienie strat, aż w końcu worek z bramkami otworzyliśmy w 31 minucie. Mateusz Kostecki, Piotr Błaszyk, Adrian Skrzypek i Adam Wachoński i wygrywamy w Katowicach 4-2. Niestety w tym spotkaniu kontuzji doznał Oskar Stankowiak, który już w tym sezonie nie zagrał.

XVI kolejka, 24 lutego 2019

Red Devils Chojnice – Red Dragons Pniewy 2-7

Bramki: Burdiuh, Sobański – Solecki 2, Vakhula 2, Kostecki 2, Frajtag

Chojniczanie w tym sezonie bardzo dobrze radzili sobie w meczach domowych. Ale to my od początku spotkania imponowaliśmy skutecznością i w pewnym momencie na tablicy widniał wynik 5-0 dla Red Dragons. Rywale odpowiedzieli przed przerwę i dołożyli jeszcze jedno trafienie, ale to my cały czas kontrolowaliśmy to spotkanie i w końcówce dołożyliśmy jeszcze dwie bramki. Wygrywamy w Chojnicach 7-2.

XVII kolejka, 2 marca 2019

AZS UG Gdańsk – Red Dragons Pniewy 4-5

Bramki: Poźniak, Domżalski 2, Horbacz – Kostecki 3, Solecki, Miałkas

Gdańszczanie w 2019 roku nie zdobyli jeszcze ani jednego punktu. Chcąc liczyć się jeszcze w walce o czołową „szóstkę”, po prostu musieliśmy to spotkanie wygrać. Było ciężko. Do przerwy przegrywaliśmy 1-2. Ale od razu po przerwie ostro wzięliśmy się do roboty. Solecki, Kostecki i Miałkas i na prowadzimy 4-2 a potem 5-4. Gdańszczanom nie udało się na szczęście zdobyć bramki na remis i ze stolicy województwa pomorskiego wracamy z tarczą.

XVIII kolejka, 9 marca 2019

Red Dragons Pniewy – MOKS Słoneczny Stok Białystok 5-2

Bramki: Wachoński 2, Hoły, Roj, Skrzypek – Maciąg, Firańczyk

Długo na tablicy widniał bezbramkowy remis. Do przerwy po bramce zdobyli Wachoński i Maciąg. W końcu po przerwie udało nam się skruszyć białostocki mur. Przy prowadzeniu 3-1, premierową bramkę w Futsal Ekstraklasie zdobył Rafał Roj, chwilę później na pustą bramkę strzelił Adrian Skrzypek. Wówczas na boisku pojawili się nasi młodzi debiutanci (Dawid Kubiak i Mateusz Górny). Wygraliśmy to spotkanie 5-2.

XIX kolejka, 16 marca 2019

Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – Red Dragons Pniewy 4-2

Bramki: Foglia, Solano, Allyson, Wojciechowski – Błaszyk, Kostecki

Pełne trybuny, grupa kibiców z Pniew wspierająca nasz zespół przez całe spotkanie, mecz-wizytówka dla polskiego futsalu.  Foglia na 1-0. W odpowiedzi Piotr Błaszyk z rzutu wolnego. Później Acana Orzeł zdobywa jeszcze bramkę na 2-1 i tak też zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej niestety rywale odskakują na dwie bramki. Nasz najlepszy strzelec, Mateusz Kostecki, jeszcze wlał w nas nadzieję, ale Sebastian Wojciechowski ustalił wynik spotkania na 4-2.

XX kolejka, 23 marca 2019

Red Dragons Pniewy – Gatta Active Zduńska Wola 4-6

Bramki: Vakhula, Kostecki 3 – Krawczyk, Marciniak 3, Szymczak, Klaus

Mecz o być albo nie być w „grupie mistrzowskiej”. Zwycięstwo niemal na pewno dawało nam grę o medale, remis czy porażka skazywała nas na grę w „grupie spadkowej”. Od początku meczu cios za cios. Wychodzimy na prowadzenie 1-0. Moment uśpienia i tracimy dwie bramki. Szybko jednak doprowadzamy do wyrównania, zdobywamy jeszcze jedną bramkę „do szatni” i wynikiem 3-2 kończy się pierwsza połowa. Po przerwie Mateusz Kostecki kompletuje hat-tricka i prowadzimy 4-2, a chwilę później 4-3. W 39. minucie Kuba Budych bierze piłkę i strzela na pustą bramkę. Piłka odbija się od poprzeczki i wchodzi z powrotem na boisko, a rywale zdobywają bramkę na 4-4. Łukasz Frajtag bierze czas i decyduje się na grę z wycofanym bramkarzem, bowiem remis nic nam nie daje. Grając w ten sposób tracimy dwie bramki i przegrywamy z Gattą 4-6 i wiemy już, że na pewno znajdziemy się w „grupie spadkowej”.

XXI kolejka, 1 kwietnia 2019

Pogoń 04 Szczecin – Red Dragons Pniewy 1-3

Bramki: Prawucki – Kostecki 2, Wachoński

Chcieliśmy zmazać plamę po porażce z Gattą. Mecz transmitowany był przez Sportklub. Do przerwy 1-1 po bramkach najlepszych strzelców obu drużyn (Prawuckiego i Kosteckiego). Długo utrzymywał się bramkowy remis, aż w końcu Wachoński strzelił na 2-1, a Kostecki na 3-1. Wygrywamy z Pogonią po ciężkim spotkaniu.

XXII kolejka, 6 kwietnia 2019

Red Dragons Pniewy – Rekord Bielsko-Biała 1-4

Bramki: Wachoński – Surmiak, Popławski, Bondar 2

Urwać punkty mistrzowi – to marzenie każdego z zespołów. Ta sztuka udawała się w tym sezonie Clearexowi, FC Toruń, Gattcie, punkty Rekordowi zabrała też ekipa AZS-u UŚ Katowice. Ale niestety w tym gronie nie ma Red Dragons. Kiedy Adam Wachoński zdobył bramkę na 1-1 cała hala wyskoczyła z nadzieją, że uda się tego dnia pokonać Rekord. Ale rywale mieli w swoich szeregach wielu znakomitych futsalistów. Tego dnia pogrążyli nas Artur Popławski i Aleksandr Bondar.

XXIII kolejka, 20 kwietnia 2019

Red Dragons Pniewy – AZS UG Gdańsk 3-1

Bramki: Kostecki, Skrzypek 2 – Domżalski

Pierwszy mecz w „grupie spadkowej”. Kostecki już w pierwszej minucie daje nam prowadzenie. W odpowiedzi Domżalski i do przerwy 1-1. Długo nie możemy przebić się przez zasieki obronne AZS-u. W końcu Adrian Skrzypek zdobywa bramkę na 2-1 i w końcówce ustala rezultat na 3-1. Ten mecz ostatecznie daje nam utrzymanie w Futsal Ekstraklasie na przyszły sezon.

XXIV kolejka, 27 kwietnia 2019

AZS UŚ Katowice – Red Dragons Pniewy 2-2

Bramki: Jasiński, Podobiński – Skrzypek 2

Pierwszy mecz „o pietruszkę”. Pierwsza połowa bez bramek. W drugiej Skrzypek wyprowadza nas na dwubramkowe prowadzenie. Nie udało nam się utrzymać go do końca. Jasiński i Podobiński dają wyrównanie.

XXV kolejka, 11 maja 2019

Red Dragons Pniewy – MOKS Słoneczny Stok Białystok 7-3

Bramki: Kostecki 3, Hoły, Skrzypek, Vakhula, Wachoński – Lisowski 2, Firańczyk

Pewnie wygraliśmy w kolejnym meczu „o pietruszkę” z MOKS-em 7-3, ale nie to było tego dnia najważniejsze. Łukasz Frajtag po raz ostatni wystąpił w naszych barwach jako zawodnik. To było godne pożegnanie naszego grającego trenera. Szpaler, oklaski ze strony zawodników obu drużyn i kibiców.

XXVI kolejka, 19 maja 2019

Pogoń 04 Szczecin – Red Dragons Pniewy 3-5

Bramki: Przygórzewski, Czyszek 2 – Kostecki 2, Miałkas, Skrzypek, Wachoński

Pogoń do końca walczyła o bezpośrednie uniknięcie spadku. Za jej plecami na potknięcie czyhał zespół AZS-u UG. My pokrzyżowaliśmy nieco plany szczecinianom zwycięstwem na ich terenie. Wywalczyliśmy je w końcówce, kiedy to duet Skrzypek-Wachoński ze stanu 3-3 zdobył po jednej bramce. Z czego najbardziej zapamiętamy ten mecz? Z fantastycznego trafienia Gracjana Miałkasa z dystansu.

XXVII kolejka, 25 maja 2019

Red Dragons Pniewy – Red Devils Chojnice 3-2

Bramki: Kostecki, Skrzypek, Vakhula – Laskowski, Sobański

I ostatni mecz sezonu, rozgrywany w nieco piknikowej atmosferze. Do przerwy było 2-2. Długo zanosiło się na to, że będzie w tym spotkaniu remis. W ostatnich kilku sekundach meczu Roman Vakhula pewnie wykorzystał przedłużony rzut karny. Było to setne trafienie Ukraińca w Futsal Ekstraklasie. Portal futsalowy (futsal-polska.pl) uznał, że było to trafienie numer 101. Ciężko zatem o jednoznaczne stwierdzenie. Najważniejsze, że wygraliśmy na zakończenie sezonu.