Podsumowanie 10. kolejki

Czas podsumować zakończoną właśnie 10. Kolejkę Futsal Ekstraklasy. Zremisowaliśmy w niej z GI Malepszy Futsal Leszno we własnej hali 2-2. Popatrzmy, jak przedstawiały się wyniki tej serii, na aktualną tabelę czy podsumowanie typera w wykonaniu naszych kibiców i Gracjana Miałkasa.

 

WYNIKI 10. KOLEJKI:

 

GSF Gliwice AZS UŚ Katowice
1 2
SZCZUREK 16 (S) PODOBIŃSKI 9, JONCZYK 22

 

Clearex Chorzów Gwiazda Ruda Śląska
3 1
WĘDZONY 9, 34, MIZGAJSKI 9 JAGODZIŃSKI 40

 

Acana Orzeł Jelcz-Laskowice FC KJ Toruń
3 0
SZYPCZYŃSKI 34, WOJCIECHOWSKI 35 (S), SOLANO 36

 

MOKS Białystok Piast Gliwice
1 6
LISNICZENKO 40 ROMERO 18, 39, TAVARES 29, GRECZ 30, 38, SOLECKI 36

 

 

Red Devils Chojnice Gatta Zduńska Wola
1 5
SOBAŃSKI 10 BONIFACIO 19, KRAWCZYK 20, MARCINIAK 31, 38, OLCZAK 39

 

Red Dragons Pniewy GI Malepszy Futsal Leszno
2 2
SKRZYPEK 2, MIAŁKAS 39 BARTNICKI 6, OLSZAK 27

 

Constract Lubawa Rekord Bielsko-Biała
0 9
MAREK 1, 24, BONDAR 14, POPŁAWSKI 15, 24, KORPELA 31, 39, VIANA 33, SURMIAK 36

 

TABELA EKSTRAKLASY:

POZ. DRUŻYNA MECZE PUNKTY BRAMKI
1. Rekord Bielsko – Biała 8 21 43-16
2. Gatta Zduńska Wola 9 19 33-19
3. Acana Orzeł Jelcz – Laskowice 10 18 32-16
4. Clearex Chorzów 10 18 41-26
5. Constract Lubawa 10 18 36-28
6. AZS UŚ Katowice 10 18 31-39
7. GI Malepszy Futsal Leszno 10 14 27-32
8. Piast Gliwice 9 13 27-21
9. FC KJ Toruń 7 12 19-14
10. MOKS Białystok 9 10 18-26
11. Red Dragons Pniewy 10 8 28-39
12. GSF Gliwice 10 7 29-35
13. Red Devils Chojnice 10 5 24-51
14. Gwiazda Ruda Śląska 10 5 18-44

 

NAJLEPSI STRZELCY EKSTRAKLASY:

13 KOSTECKI (Red Dragons)
10 KRAWCZYK (Gatta)
9 MIZGAJSKI (Clearex)
8 SZCZUREK (AZS UŚ), PEDRO DE OLIVEIRA (Constract)

 

TYPER RED DRAGONS:

Typującym tę serię spośród naszych zawodników był nasz młody skrzydłowy – Gracjan Miałkas. Poszło mu całkiem nieźle.

GSF Gliwice – AZS UŚ Katowice Typ Gracjana: 1 (+1) NIETRAFIONY (-2)
Clearex Chorzów – Gwiazda Ruda Śląska Typ Gracjana: 1 (+7) TRAFIONY (-5)
Acana Orzeł Jelcz-Laskowice – FC KJ Toruń Typ Gracjana: 2 (+1) NIETRAFIONY (-4)
MOKS Białystok – Piast Gliwice Typ Gracjana: 2 (+2) TRAFIONY (-3)
Red Devils Chojnice – Gatta Zduńska Wola Typ Gracjana: 2 (+3) TRAFIONY (-1)
Constract Lubawa – Rekord Bielsko-Biała Typ Gracjana: 2 (+2) TRAFIONY (-7)

 

DRABINKA ZAWODNIKÓW:

1. Rafał Roj (VII) 5 PUNKTÓW -10
1. Adrian Skrzypek (IX) 5 PUNKTÓW -10
3. Adam Wachoński (VIII) 5 PUNKTÓW -17
4. Jakub Budych (II) 4 PUNKTY (+1 mecz) -12
5. Gracjan Miałkas (X) 4 PUNKTY -22
6. Piotr Błaszyk (VI) 3 PUNKTY (+1 mecz) -11
7. Mateusz Kostecki (V) 3 PUNKTY (+1 mecz) -13
8. Dawid Kubiak (III) 3 PUNKTY -16
9. Bartosz Banasik (IV) 2 PUNKTY -14

 

DRABINKA KIBICÓW:

Tę serię typowało 7 kibiców. Najlepszym okazał się Łukasz Kaniewski, który awansował właśnie do fazy play-off.

1. Bartosz Pigla (VI) 5 PUNKTÓW (+1 mecz) -8
2. Stanisław Chojan (IX) 5 PUNKTÓW -10
3. Tomasz Szafrański (III) 5 PUNKTÓW -12
3. Cezary Kamiński (IV) 5 PUNKTÓW -12
4. Szymon Łuczak (VII) 5 PUNKTÓW -14
4. Bartłomiej Kubiak (VIII) 5 PUNKTÓW -14
4. Łukasz Kaniewski (X) 5 PUNKTÓW -14
7. Wojciech Miśkowiak (II) 4 PUNKTY (+1 mecz) -9
8. Piotr Chwirot (V)  3 PUNKTY (+1 mecz) -13