Piękne pożegnanie z pniewską publicznością

To było wspaniałe popołudnie w sobotnie popołudnie w pniewskiej hali. W meczu 29. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy pokonujemy brązowego medalistę, Constract Lubawa aż 6-1. To był ostatni mecz w sezonie, który rozgrywaliśmy u siebie. Za tydzień rozgrywki kończymy w Chorzowie. Bramki dla Red Dragons zdobywali: Stankowiak, Kostecki, Błaszyk, M. Roj, Pautiak i jedno samobójcze.

Przyjazd brązowego medalisty do Pniew spowodował sporą mobilizację w naszych szeregach. Od pierwszej minuty nasi zawodnicy byli niezwykle zmotywowani i dążyli do zdobycia gola. W 11. minucie Oskar Stankowiak otworzył wynik meczu. Uderzył po indywidualnej akcji, a piłka po lekkim rykoszecie trafiła do bramki. Jeszcze przed przerwą błąd obrony i bramkarza wykorzystał Mateusz Kostecki, a bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Piotr Błaszyk i do przerwy było 3:0.

Po zmianie stron goście mocno ruszyli do ataku, ale ich zapędy zostały szybko ukrócone przez Łukasza Błaszczyka, który w swoim stylu wyrzucił piłkę ręką a ta po głowie obrońcy przeciwnika trafiła do bramki. Ta sytuacja podcięła skrzydła przyjezdnym, których stać było jeszcze na trafienie honorowe Sebastiana Grubalskiego. Do siatki trafili jeszcze Michał Roj, z rzutu karnego a Maksym Pautiak ustalił wynik na 6:1.

Za tydzień czeka nas ostatnie ligowe spotkanie z Clearexem w Chorzowie.

RED DRAGONS PNIEWY – CONSTRACT LUBAWA 6-1 (3-0)

Bramki: Stankowiak 11, Kostecki 18, Błaszyk 19, Raszkowski 23 (sam), M. Roj 33 (k), Pautiak 37 – Grubalski 27