Postanowiliśmy zestawić i zebrać kilka spotkań, które w minionym, 2021 roku były najlepsze w wykonaniu naszego zespołu. Wróćmy pamięcią do tych radosnych chwil.

24. KOLEJKA STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASY 2020/21 13 MARCA
RED DRAGONS CONSTRACT LUBAWA 3-2
BAKLANOV 4, SKRZYPEK 14, HOŁY 34 – VITINHO 26, PEDRO SILVA 39

13 marca sprawiliśmy ogromną niespodziankę nie tylko sobie, ale również zespołom walczącym o Mistrzostwo Polski. Constract Lubawa już we własnej hali w 2020 roku potknął się na naszym zespole zaledwie remisując. Była to jedyna strata punktów lubawian u siebie. W Pniewach pokonaliśmy późniejszych wicemistrzów Polski 3-2 po meczu trzymającym w napięciu. Do przerwy prowadziliśmy 2-0, ale wiedzieliśmy, że prędzej czy później Constract złapie swój rytm. Na szczęście udało się dowieźć zwycięstwo. Niestety – nie mogliśmy go świętować wraz z kibicami.

ĆWIERĆFINAŁ PUCHARU POLSKI 2021 17 MARCA
RED DRAGONS CONSTRACT LUBAWA 5-2 (PO DOGRYWCE, 2-2)
BAKLANOV 28, BŁASZYK 31, 50, KOSTECKI 48, SKRZYPEK 50 – LUTECKI 10, PEDRO SILVA 18

4 dni później ponownie spotkaliśmy się z Constractem, tym razem w rozgrywkach Pucharu Polski. Z pewnością w szeregach gości mówiło się, że wypadek przy pracy i porażka w sobotnim meczu ligowym może się przytrafić, ale nie brano pod uwagę, że obrońca trofeum może odpaść w Pniewach. Mecz zaczął się bardzo dobrze dla Constractu i do przerwy było 2-0 dla rywali. Mało kto wówczas wierzył, że nasz zespół może się podnieść. A jednak! Mecz zakończył się wynikiem 2-2, a w dogrywce dołożyliśmy jeszcze trzy trafienia ostatecznie awansując do półfinału.

PÓŁFINAŁ PUCHARU POLSKI 2021 31 MARCA
RED DRAGONS LSSS TEAM LĘBORK 6-4
BAKLANOV 16, KOSTECKI 20, 27, 38, SKRZYPEK 26, HOŁY 29 – WITKOWSKI 11, BONIFACIO 22, MADZIĄG 40, 40

PÓŁFINAŁ PUCHARU POLSKI 2021 21 KWIETNIA
LSSS TEAM LĘBORK RED DRAGONS 4-4
CHOSZCZ 15, BONIFACIO 18, WITKOWSKI 19, TABARES 27 – SKRZYPEK 35, KOSTECKI 38, 39, MADZIĄG 38 (SAM)

Rywalizację z Team Lębork należy traktować jako dwumecz. W Pniewach wyrobiliśmy sobie solidną zaliczkę przed meczem rewanżowym. Żałować możemy jedynie, że mecz przy stanie 6-2 zakończył się ostatecznie wynikiem 6-4, bowiem w ostatniej minucie doszło do serii niewytłumaczalnych i kuriozalnych wydarzeń, które dwukrotnie wykorzystał Madziąg. W rewanżu gospodarze prowadzili już 4-0, co dawało im awans, ale nasz zespół pokazał niezwykły charakter i wrócił do meczu. Ostatecznie zremisowaliśmy w tym spotkaniu 4-4 i awansowaliśmy do finału Pucharu Polski.

FINAŁ PUCHARU POLSKI 2021 1 MAJA
RED DRAGONS PIAST GLIWICE 3-3
KOSTECKI 23, CHUMBURIDZE 27, 31 – MROWIEC 2, SOLECKI 3, SZYSZKO 19

FINAŁ PUCHARU POLSKI 2021 3 MAJA
PIAST GLIWICE RED DRAGONS 3-3 (RZUTY KARNE 2-4)
DASAIEV 14, WILK 28, IXEMAD 39 – KOSTECKI 15, 28, BŁASZYK 38

W finale czekał już Piast – faworyt i zespół, który liczył się w walce o wicemistrzostwo kraju. W pierwszym spotkaniu w Pniewach do przerwy przegrywaliśmy 0-3, ale ostatecznie zremisowaliśmy 3-3. W rewanżu mecz miał szalony przebieg, a po 40 minutach widniał taki sam wynik jak w pierwszym meczu (3-3). Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka (bez bramek z obu stron) i seria rzutów karnych. W nich okazaliśmy się lepsi od rywali i zgarnęliśmy Puchar Polski. Na osobną uwagę zasługuje rola Łukasza Błaszczyka, który dwoił i troił się w bramce, szczególnie w spotkaniu rewanżowym. Świetny dwumecz zaliczyli Mateusz Kostecki czy Nukri Chumburidze.

SUPERPUCHAR POLSKI 2021 22 WRZEŚNIA
REKORD BIELSKO-BIAŁA RED DRAGONS 1-1 (k. 2-3)
POPŁAWSKI 15 – SKRZYPEK 33

Mecz pomiędzy Mistrzem Polski Rekordem a zdobywcą Pucharu Red Dragons, odbył się w Nysie po drugiej kolejce sezonu. Wówczas borykaliśmy się jeszcze z problemami w lidze (punkt w dwóch meczach) a i ekipa z Bielska-Białej była zdecydowanym faworytem tego starcia. W tamtym spotkaniu cuda w bramce wyczyniał Łukasz Błaszczyk. Nasza drużyna za sprawą Adriana Skrzypka doprowadziła do wyrównania 1-1. Dogrywkę rozgrywaliśmy w taktyce z lotnym bramkarzem, a seria rzutów karnych to nasza specjalność i w niej okazaliśmy się lepsi od Rekordu zgarniając Superpuchar Polski.

9. KOLEJKA STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASY 2021/22 6 LISTOPADA
RED DRAGONS LEGIA WARSZAWA 6-2
KOSTECKI 10, GŁADYSZEWSKI 14, HOŁY 26, BŁASZYK 31, STOROZHUK 32, PAUTIAK 40 – MILEWSKI 26, 35

Legia Warszawa to znana i uznana marka. W futsalu sekcja stołecznej ekipy dopiero co awansowała do Ekstraklasy, a w niej radziła sobie na początku sezonu całkiem nieźle. Nasza ekipa niesiona dopingiem fanów pewnie pokonała Legię 6-2. Drużyna z Warszawy nie miała zbyt wielu argumentów przy naszym zespole.