Dogrywka: GSF – Red Dragons

Zapraszamy do pomeczowego cyklu „dogrywka”, w którym podsumujemy nasze starcie z GSF-em Gliwice. Statystyki, ciekawostki, artykuły relacjonujące spotkanie – wszystko w poniższym artykule.

W sobotę, 7 marca 2020 w Hali Sportowej przy ulicy Jasnej 31 w Gliwicach przegraliśmy z GSF-em 2-7 w meczu 18. kolejki Futsal Ekstraklasy. Obie bramki dla naszego zespołu zdobył Mateusz Kostecki.

GSF GLIWICE – RED DRAGONS PNIEWY 7-2 (1-1)

WILK 9, GŁADCZAK 27, 31, 40, LUTECKI 35, CZECH 36, 38 – KOSTECKI 17, 29

Zapis meczu

JEDNA ZMIANA

Trener Łukasz Frajtag dokonał jednej zmiany w porównaniu z poprzednim meczem z Red Devils. Nieobecnego Adama Wachońskiego w składzie zastąpił Bartłomiej Gładyszewski. Między słupkami stanął Łukasz Błaszczyk (zmieniony w późniejszym etapie meczu przez Rafała Roja). Wyjściową ‘czwórkę’ stanowili: kapitan Piotr Błaszyk, a także Giorgi Silagava, Andrey Baklanov i Nukri Chumburidze. Ich zmiennikami byli: Patryk Hoły, Adrian Skrzypek, Bartłomiej Gładyszewski i Mateusz Kostecki. Cały mecz na ławce rezerwowych pozostali: Dawid Kubiak i Jakub Bogaczyk.

CZERWIEŃ BŁASZCZYKA

W 31. minucie meczu nasz bramkarz Łukasz Błaszczyk został ukarany drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką. W jego miejsce na parkiecie (po raz drugi w sezonie) pojawił się Rafał Roj. To druga czerwona kartka naszego zawodnika w obecnym sezonie. Wcześniej za dwie kartki z meczu został wykluczony Adam Wachoński, kiedy to przedwcześnie zakończył spotkanie z Rekordem Bielsko-Biała.

MEDIA O MECZU

Niewiele artykułów można znaleźć o naszym meczu z GSF-em. Właściwie jedyna informacja, jaka się pojawiła, to ta w portalu „Sport Nowiny”, w którym opisano, że kluczowe okazało się ostatnie dziesięć minut, kiedy straciliśmy pięć bramek i ostatecznie wysoko przegraliśmy z GSF-em.

PRZEWAGA RYWALI

Patrząc na powyższą statystykę wygrał zespół lepszy. Gliwiczanie stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych i częściej zagrażali naszej bramce. Żałujemy szczególnie, że przy stanie 2-2 do 30. minuty nie wykorzystaliśmy naszej klarownej sytuacji Piotr Błaszyka, a później zupełnie rozbici straciliśmy 5 kolejnych bramek.

GADZIK NAGRODZONY

W porównaniu z poprzednim meczem w jednej z czwórek wystąpił Bartłomiej Gładyszewski. Młody, 19-letni zawodnik został tym samym nagrodzony przez trenera Frajtaga za ciężką pracę na treningach i za bardzo dobry występ w niedawno zakończonych finałach Mistrzostw Polski do lat 18, kiedy to zajęliśmy czwarte miejsce. „Gadzik” w meczu z GSF-em wywalczył przedłużony rzut karny w pierwszej połowie, którego na gola zamienił Mateusz Kostecki.

POKONANI W TYM ROKU

Po raz pierwszy przegraliśmy w 2020 roku. W pierwszych meczach w tym roku wygrywaliśmy z AZS-em UŚ Katowice 2-1 i FC Toruń 6-2, a także remisowaliśmy w Pniewach z Gattą i Red Devils (po 4-4). W piątym meczu ligowym w 2020 roku po raz pierwszy przegraliśmy.

BILANS NA REMIS

To był nasz drugi mecz w historii przeciwko GSF-owi. W pierwszym rozgrywanym w obecnym sezonie, wygraliśmy w Pniewach z gliwiczanami 4-3. Co ciekawe wszystkie bramki przeciwko GSF-owi strzelał Mateusz Kostecki (4 bramki w Pniewach i dwie teraz w Gliwicach).

KOSTEK UCIEKA

Mateusz Kostecki dopisał kolejne dwa trafienia do swojego imponującego dorobku strzeleckiego w tym sezonie. „Kostek” ma na koncie 26 bramek, a na drugim miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców Futsal Ekstraklasy są: Daniel Krawczyk z Gatty i Sebastian Leszczak z Clearexu z 20 trafieniami.

PATRYK ASYSTENT

Przy jednej z bramek Mateusza Kosteckiego asystował Patryk Hoły. To szósta asysta naszego rozgrywającego. Najwięcej asyst spośród naszych zawodników wciąż ma Adrian Skrzypek (8 kluczowych podań).

„ZŁA KOLEJKA”

Źle ułożyły się dla nas wyniki w 18. kolejce. GSF wygrał i odskoczył nam na 8 punktów. W Rudzie Śląskiej wygrał MOKS (2-1) i ma nad nami 7 punktów przewagi.

W najbardziej interesującym nas starciu niedzielnym GI Malepszy Futsal Leszno wygrał w Chojnicach z Red Devils 4-3 i tym samym minął nas w ligowej tabeli. Leszczynianie mają nad nami 2 punkty przewagi. Tym samym wracamy na miejsce 12., które w tej chwili spowodowałoby, że spadniemy z Ekstraklasy.

4 KARTKI

W meczu z GSF-em żółtą kartkę obejrzeli: Mateusz Kostecki, Piotr Błaszyk i Łukasz Błaszczyk (dwie). To nie spowoduje, że którykolwiek z nich nie zagra w kolejnym meczu ligowym. Przypomnijmy, że tylko bezpośrednio pokazana czerwona kartka powoduje, że zawodnik pauzuje w kolejnym meczu. Nasz bramkarz Łukasz Błaszczyk obejrzał dwie żółte, które jeszcze nie eliminują go w następnym starciu.

JUBILACI

Piotr Błaszyk w sobotę zagrał 130 mecz w barwach naszego klubu. Dla Mateusza Kosteckiego był to mecz numer 60, a dla Rafała Roja – 20 spotkanie w Red Dragons.

WYGRAĆ U SIEBIE

Następy mecz ligowy rozegramy w Pniewach przeciwko ostatniej w tabeli Gwieździe Ruda Śląska. Spotkanie zaplanowane jest na najbliższą sobotę 14 marca na godzinę 18:00.

Opracował: Mateusz Nizio