Co nas jeszcze czeka?

Meczem z Rekordem Bielsko-Biała zakończyliśmy sezon zasadniczy Futsal Ekstraklasy. Każdy z zespołów zagrał z każdym mecz i rewanż. Jednak emocje futsalowe jeszcze się nie skończyły.

Idąc wzorem piłkarskiej Ekstraklasy, tabela po sezonie zasadniczym dzieli się na pół. 6 zespołów zagra jeszcze po jednym meczu w „grupie mistrzowskiej” a pozostałe 6 powalczy o utrzymanie w Ekstraklasie w „grupie spadkowej”. Każda z drużyn zagra więc jeszcze po 5 meczów.

Red Dragons Pniewy uplasował się na 7. Miejscu, co oznacza grę w tej drugiej grupie. Jednak tydzień temu zwycięstwem nad Pogonią Szczecin zapewniliśmy już sobie utrzymanie w Ekstraklasie na następny sezon.

„Grupa mistrzowska”

Parę słów o sytuacji w tej górnej części tabeli i o drużynach, które powalczą o mistrzostwo i medale. Rzut okiem na tabelę:

1. Rekord Bielsko-Biała 55 punktów
2. FC Toruń 47 punktów
3. Clearex Chorzów 45 punktów
4. Acana Orzeł Jelcz-Laskowice 42 punkty
5. Gatta Active Zduńska Wola 37 punktów
6. Piast Gliwice 36 punktów

Rekord ma 8 punktów przewagi nad FC Toruń. Patrząc na siłę zespołu Mistrza Polski, myślę, że śmiało można dopisać kolejny tytuł mistrzowski dla ekipy z Bielska-Białej.

Ciekawe rzeczy będą działy się na kolejnych miejscach. FC Toruń ma 2 punkty przewagi nad Clearexem , a z kolei drużyna z Chorzowa ma nad Acana Orłem 3 punkty przewagi. Walka o medale gwarantowana.

Nie można jeszcze skreślać Gatty ani Piasta. Wicemistrzowie Polski rozgrywają wprawdzie słabszy sezon, ale z pewnością nie powiedzieli ostatniego słowa a ewentualne zwycięstwo na początek spowoduje, że włączy się do walki o medale. Rewelacyjny wiosną Piast dogonił czołówkę, jednak wciąż brakuje mu punktów do miejsca na podium.

„Grupa spadkowa”

7. Red Dragons Pniewy 31 punktów
8. Red Devils Chojnice 25 punktów
9. AZS UŚ Katowice 21 punktów
10. MOKS Białystok 21 punktów
11. Pogoń 04 Szczecin 15 punktów
12. AZS UG Gdańsk 8 punktów

Ostatnia drużyna pożegna się z Futsal Ekstraklasą, natomiast przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie. Wygląda na to, że ostatnie miejsce zajmie AZS UG Gdańsk, natomiast przedostatnie Pogoń.

Sytuacja „czerwonych” drużyn wygląda komfortowo. My już utrzymaliśmy się w Futsal Ekstraklasie na przyszły sezon, a Red Devils potrzebuje do tego jednego zwycięstwa.

Nasze mecze w końcówce sezonu

Futsal Ekstraklasa przedstawiła ramowy terminarz końcowych 5 meczów. 3 mecze zagramy w Pniewach, a 2 razy pojedziemy w delegację. Oto nasz terminarz. Na pewno na początek zagramy z AZS-em UG Gdańsk 20 kwietnia w Pniewach (w Wielką Sobotę). Terminy pozostałych spotkań zostaną ustalone na początku przyszłego tygodnia.

  1. kolejka: Red Dragons Pniewy – AZS UG Gdańsk (20 kwietnia)
  2. kolejka: AZS UŚ Katowice – Red Dragons Pniewy
  3. kolejka: Red Dragons Pniewy – MOKS Białystok
  4. kolejka: Pogoń 04 Szczecin – Red Dragons Pniewy
  5. kolejka: Red Dragons Pniewy – Red Devils Chojnice