Świąteczne zwycięstwo

RED DRAGONS PNIEWY – AZS UG GDAŃSK 3-1 (1-1)

Bramki: Kostecki, Skrzypek 2 – Domżalski

W sobotnie przedświąteczne popołudnie podejmowaliśmy drużynę AZS UG Gdańsk, która walczy o pozostanie w Futsal Ekstraklasie.

Od pierwszej do ostatniej minuty to jednak nasi zawodnicy wykazywali większą determinację i momentami można się było zastanawiać, komu bardziej zależy na wygranej. Już w trzydziestej sekundzie Mateusz Kostecki trafił do bramki gości i kolejne gole wydawały się kwestią czasu. Chwilę później powinno być 2:0, ale Roman Vakhula nie trafił  w dogodnej sytuacji. Przyjezdni ograniczali się do bardzo głębokiej defensywy i momentami stali praktycznie we własnym polu karnym. Chwila nieuwagi i prosty błąd kosztował nas niespodziewanie utratę gola, do remisu doprowadził Karol Domżalski.

Do szatni drużyny zeszły przy wyniku remisowym, a po zmianie stron taktycznie nic się nie zmieniło. Długo nie mogliśmy znaleźć recepty na dobrze spisującego się między słupkami Sasiaka. Wreszcie w 31 minucie dwójkową akcję Piota Błaszyka i Adriana Skrzypka na bramkę zamienił ten drugi i po długim czasie oczekiwania objęliśmy prowadzenie. W końcówce ponownie Adrian Skrzypek trafił tym razem do pustej bramki, wykorzystując błąd  grze z lotnym bramkarzem przeciwnika. Rezultat powinien być wyższy, ale w kilku sytuacjach zabrakło precyzji w wykończeniu akcji.

Tym samym rozpoczynamy rundę dodatkową od zwycięstwa, a już w sobotę czeka nas wyjazd do Katowic. Na pewno nie zagra aż trzech zawodników: Adam Wachoński, Adrian Skrzypek i Piotr Błaszyk, którzy pauzować będą za żółte kartki.