Podsumowanie 27. kolejki

Za nami 27. kolejka Statscore Futsal Ekstraklasy 2021/22. Przegraliśmy w niej u siebie z AZS-em UG Gdańsk. Zapraszamy na podsumowanie, w którym przedstawimy wyniki tej serii, a także aktualną tabelę i najlepszych strzelców. Doszło też do pierwszych meczów półfinałowych w typerze.

 

WYNIKI 27. KOLEJKI:

CLEAREX CHORZÓW CONSTRACT LUBAWA
3 3
BROCKI 20, CICHY 39, 40 KRIEZEL 20, LUAN 29, 32

 

AZS UW WILANÓW GI MALEPSZY FUTSAL LESZNO
7 4
KLAUS 16 (K), 18, 23, LIFANOV 21, PIKIEWICZ 29, 35, WIELGAT 30 WOJCIECHOWSKI 11, 39, LISOWSKI 27, 36

 

FC TORUŃ LEGIA WARSZAWA
5 3
MIKOŁAJEWICZ 3, 39, MRÓWCZYŃSKI 12, 12, SPYCHALSKI 35 JAROSZ 26, ALLANZIN 27, OLCZAK 40

 

MOKS BIAŁYSTOK DREMAN KOMPRACHCICE OPOLE
3 7
SKIEPKO 16, 25, GRYKO 40 IVANOV 18, GLINKA 20, LUTECKI 27, RICARDO 31, LACH 33, LUIZ 37, VINI 38

 

GREDAR FUTSAL BRZEG REKORD BIELSKO-BIAŁA
1 2
MAKOWSKI 40 BUDNIAK 5, LESZCZAK 36

 

RED DRAGONS PNIEWY AZS UG GDAŃSK
3 4
STOROZHUK 9, BŁASZYK 31, PAUTIAK 39 DEPTA 25, PAWICKI 26, WARDOWSKI 32, WESSERLING 36

 

RED DEVILS CHOJNICE LSSS LĘBORK
6 3
ŚWITOŃ 2, 29, NEHELA 10, MEDON 20, 22, LASKOWSKI 37 YVAALDO 2, 26, GNIBA 40

 

PIAST GLIWICE GÓRNIK POLKOWICE
6 0
ZATOVIC 1, PEGACHA 11, 30, BAKLANOV 25, BUGAŃSKI 29, CZECH 36

 

TABELA EKSTRAKLASY:

POZ. DRUŻYNA MECZE PUNKTY BRAMKI
1. Piast Gliwice 27 72 133-56
2. Rekord Bielsko – Biała 26 67 139-56
3. Constract Lubawa 27 60 129-69
4. Dreman Futsal Komprachcice 27 53 101-79
5. FC Toruń 27 45 88-86
6. GI Malepszy Futsal Leszno 27 43 114-81
7. Red Dragons Pniewy 27 34 85-90
8. Legia Warszawa 27 34 78-86
9. Fit-Morning Gredar Brzeg 27 33 76-93
10. Red Devils Chojnice 27 32 83-108
11. Clearex Chorzów 26 32 78-86
12. AZS UW Wilanów 27 31 84-89
13. MOKS Białystok 27 27 83-91
14. LSSS Team Lębork 27 26 79-113
15. Górnik Polkowice 27 13 68-161
16. AZS UG Gdańsk 27 12 65-139

 

NAJLEPSI STRZELCY EKSTRAKLASY:

30 RASZKOWSKI (CONSTRACT)
27 LUTECKI (DREMAN)
25 LUAN (CONSTRACT), PIKIEWICZ (AZS UW)

 

TYPER RED DRAGONS:

Przed nami półfinały. Przegrywający z danej pary żegna się z zabawą. W przypadku idealnego remisu, do dalszej fazy awansuje osoba, która szybciej wywalczyła awans do fazy pucharowej (w przypadku kibiców), a była wyżej w fazie grupowej (w przypadku zawodników).

 

DRABINKA ZAWODNIKÓW:

GRACJAN MIAŁKAS MARVIN PERKOVIC
2 (+1) CLEAREX CHORZÓW – CONSTRACT LUBAWA 1 (+1)
1 (+1) AZS UW WILANÓW – GI MALEPSZY FUTSAL LESZNO 1 (+1)
1 (+2) FC TORUŃ – LEGIA WARSZAWA 1 (+1)
2 (+1) MOKS BIAŁYSTOK – DREMAN KOMPRACHCICE OPOLE 1 (+1)
2 (+4) GREDAR FUTSAL BRZEG – REKORD BIELSKO-BIAŁA 2 (+2)
2 (+1) RED DEVILS CHOJNICE – LSSS LĘBORK 1 (+1)
1 (+4) PIAST GLIWICE – GÓRNIK POLKOWICE 1 (+4)
1/8 FINAŁU:
Patryk Hoły Bartosz Barański 4-3
Gracjan Miałkas Bartłomiej Gładyszewski 5-3
Marvin Perkovic Łukasz Błaszczyk 4-3
Adrian Skrzypek Michał Roj 4-4 (-10: -10)
Nikita Storozhuk Marcin Małycha 4-2
Oskar Stankowiak Maksym Pautiak 3-3 (-15: -14)
Rafał Roj Dawid Kubiak 5-4
Mateusz Kostecki Piotr Błaszyk 5-6
ĆWIERĆFINAŁY:
Patryk Hoły Gracjan Miałkas 4-5
Marvin Perkovic Adrian Skrzypek 5-4
Mykyta Storozhuk Maksym Pautiak 6-6 (-13: -13)
Rafał Roj Piotr Błaszyk 1-2
PÓŁFINAŁY:
Gracjan Miałkas Marvin Perkovic 5-5 (-15: -14)
Mykyta Storozhuk Piotr Błaszyk 28. kolejka SFE
FINAŁ:
Marvin Perkovic Storozhuk/ Błaszyk 29. kolejka SFE

 

DRABINKA KIBICÓW:

MICHAŁ KIEŁPIŃSKI JULIA JERZEWSKA
2 (+2) CLEAREX CHORZÓW – CONSTRACT LUBAWA 2 (+2)
X AZS UW WILANÓW – GI MALEPSZY FUTSAL LESZNO 2 (+3)
1 (+1) FC TORUŃ – LEGIA WARSZAWA 1 (+2)
X MOKS BIAŁYSTOK – DREMAN KOMPRACHCICE OPOLE 2 (+2)
2 (+4) GREDAR FUTSAL BRZEG – REKORD BIELSKO-BIAŁA 2 (+4)
1 (+2) RED DEVILS CHOJNICE – LSSS LĘBORK 1 (+1)
1 (+3) PIAST GLIWICE – GÓRNIK POLKOWICE 1 (+3)
1/8 FINAŁU:
Michał Kiełpiński Kuba Lamcha 3-3 (-15: -21)
Otylia Dominikowska Bartosz Pigla 3-3 (-17: -13)
Mateusz Roj Julia Jerzewska 3-3 (-19: -15)
Bartłomiej Kubiak Konrad Piechocki 3-3 (-13: -13)
Tomasz Szafrański Szymon Łuczak 2-2 (-17: -16)
Zuzanna Rzeszutek Piotr Chwirot 3-3 (-15: -15)
Patryk Matyaszczyk Wojciech Miśkowiak 3-4
Marta Rita Hubert Kosicki 5-5 (-16: -17)
ĆWIERĆFINAŁY:
Michał Kiełpiński Bartosz Pigla 7-6
Julia Jerzewska Bartłomiej Kubiak 4-3
Szymon Łuczak Zuzanna Rzeszutek 6-6 (-14: -13)
Wojciech Miśkowiak Marta Rita 3-2
PÓŁFINAŁY:
Michał Kiełpiński Julia Jerzewska 4-6
Zuzanna Rzeszutek Wojciech Miśkowiak 28. kolejka SFE
FINAŁ:
Julia Jerzewska Rzeszutek/ Miśkowiak 29. kolejka SFE