Wyrównany remisowy bój

Remisem 2-2 (1-1) zakończył się mecz 25. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy pomiędzy Red Dragons Pniewy a Dremanem Komprachcice Opole. Każda ze stron miała swoje okazje do zdobycia bramki, ale z przebiegu spotkania wynik można uznać za sprawiedliwy. Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Pautiak i Kameko.

Od początku tego sezonu zespół Dreman Opole Komprachcice plasuje się w czołówce tabeli i długo walczył o miejsce na podium, dlatego nie byliśmy faworytem w tym spotkaniu. Od początku do końca spotkanie było bardzo wyrównane, ale pierwszego gola zdobyli goście. Arkadiusz Szypczyński ograł dwóch  obrońców i uderzeniem z dalszej odległości pokonał Łukasza Błaszczyka. Do przerwy jednak był remis. Na trzy minuty przed końcem po rzucie rożnym Maksym Pautiak zaskoczył rywali.

Druga odsłona rozpoczęła się jak pierwsza. Już na początku katastrofalny błąd w obronie wykorzystali przyjezdni a z bliska trafił Vinicius. Kluczowym momentem dla losów meczu okazała się 26. minuta kiedy to drugą żółtą kartkę otrzymał zawodnik rywali – Grzywa.  Nasi zawodnicy długo rozgrywali piłkę w przewadze, aż wreszcie Dmytro Kameko pokonał Dominka Lacha i na tablicy pojawił się rezultat 2:2. Do końca spotkania nikt nie chciał już za bardzo zaryzykować i mecz zakończył się podziałem punktów.

Sytuacja w tabeli w kontekście walki o utrzymane jest niezwykle skomplikowana i za tydzień czeka nas niezwykle ważne spotkanie w Polkowicach.

RED DRAGONS PNIEWY – DREMAN KOMPRACHCICE OPOLE 2-2 (1-1)

Bramki: Pautiak 18, Kameko 27 – Szypczyński 6, Vini 24