Początek i koniec przygody

W sobotę rozegraliśmy mecz w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. W Białymstoku, z tamtejszym Futbalo przegraliśmy po dogrywce 4-5 i pożegnaliśmy się z rozgrywkami.

W sobotni wieczór w Białymstoku rozegraliśmy spotkanie 1/16 rozgrywek Pucharu Polski a przeciwnikiem była drużyna drugoligowa Futbalo Białystok.

Tym razem trener Łukasz Frajtag desygnował do gry aż 10 zawodników młodzieżowych wspartych dwójką zawodników z Gruzji. Gospodarze występują na co dzień w II lidze, ale posiadają kilku zawodników z przeszłością ekstraklasową, czy grających na poziomie I ligi. Mimo różnicy doświadczeń, nasi młodzi Wielkopolanie zaprezentowali się ze znakomitej strony.

Wynik spotkania otworzyli miejscowi za sprawą Damiana Grabowskiego, ale w krótkim odstępie czasu dwie bramki zdobyli najpierw Dawid Kubiak, a następnie Giorgi Silagava. Jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania. Tym razem trafił Borowik.

Po przerwie znów trzeba było odrabiać straty, kiedy bramkę dla Futbalo zdobył Adrian Niegowski. Podobnie jak w pierwszej połowie dwukrotnie trafiali nasi gracze. Najpierw kapitalnego gola zdobył Dawid Kubiak, a na 4:3 podwyższył Bartosz Gładyszewski. Spotkanie w regulaminowym czasie zakończyło się jednak remisem, po samobójczym trafieniu na tablicy pojawił się wynik 4:4.

Do rozstrzygnięcia konieczna była dogrywka. Niestety w drugiej jej części młodzi zawodnicy opadli nieco z sił, a Borowik zadał decydujący cios, tym samym zespół z Podlasia awansował do kolejnej rundy.

Dobra postawa młodzieży jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się półfinałowym turniejem MMP U18, który w sobotę odbędzie się w Pniewach.

FUTBALO BIAŁYSTOK – RED DRAGONS PNIEWY 5-4 (PO DOGRYWCE, 4-4 (2-2))

Gospodarzom, na co dzień występującym w II lidze grupy podlskiej gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych rundach. My natomiast wracamy do ciężkich treningów. Następny mecz zagramy z FC Toruń na wyjeździe 15/16 lutego.