Najlepsze mecze w sezonie

Warto powspominać dobre chwile w minionym sezonie. Poniżej zestawienie pięciu najlepszych meczów w rozgrywkach ligowych 2022/23.

Kolejność podanej listy jest zgodna z datą ich rozgrywania. Wśród spotkań jest jedno przegrane, ale poprzez dramaturgię można śmiało zaliczyć do jednych z najlepszych w naszym wykonaniu.

Dodatkowo śmiało na liście mogłyby znaleźć się trzy mecze przeciwko GI Malepszy Arth Soft Leszno (poza wymienionym poniżej również dwa zwycięstwa w rundzie zasadniczej), ale postanowiliśmy nieco urozmaicić zestawienie i uwzględnić starcia z innymi rywalami.

Na początek spotkanie z piątej kolejki sezonu. Mierzyliśmy się wówczas z Widzewem, który dobrze wszedł w sezon. Szybko wyszliśmy na prowadzenie za sprawą Mateusza Kosteckiego. Łodzianie próbowali doprowadzić do wyrównania, a nam udało się przetrwać chwile naporu rywali.

W drugiej połowie systematycznie powiększaliśmy przewagę bramkową i żałować możemy jedynie, że nie udało się zachować czystego konta..

5. KOLEJKA 1 PAŹDZIERNIKA 2022
WIDZEW ŁÓDŹ RED DRAGONS 1-5
GÓRALCZYK 40 – KOSTECKI 5, 29, STOROZHUK 23, BŁASZYK 28, SKRZYPEK 35
Zapis meczu

Świetne widowisko mogliśmy oglądać w pniewskiej hali dwunastego listopada 2022 roku. Bardzo silny zespół Rekordu wygrał z nami dopiero po udanej końcówce spotkania.

W tym spotkaniu prowadziliśmy 1-0, 2-1, 4-2 i 5-3, ale ostatecznie nie udało się dowieźć choćby punktu.

Ozdobą spotkania było kapitalne trafienie Mateusza Kosteckiego, które zapoczątkowało strzelanie w Pniewach.

10. KOLEJKA 12 LISTOPADA 2022
RED DRAGONS REKORD BIELSKO-BIAŁA 5-6
KOSTECKI 4, 33, SKRZYPEK 5, BŁASZYK 26, GŁADYSZEWSKI 36 – POPŁAWSKI 5 (K), MATHEUS 19, LESZCZAK 35, RAKIC 38, SURMIAK 39, KUBIK 40
Zapis meczu

Długo czekaliśmy na przekonujące zwycięstwo w Pniewach. Mecz z Red Devils początkowo nie układał się po naszej myśli i toczyliśmy wyrównany bój z zespołem, który ostatecznie pożegnał się z rozgrywkami FOGO Futsal Ekstraklasy. Do przerwy prowadziliśmy 3-0 i szybko zdobywaliśmy kolejne trafienia po zmianie stron.

Końcowe fragmenty spotkania to już oszczędzanie podstawowych zawodników przed kolejnymi meczami, a szansę gry zaliczali szczególnie młodsi futsaliści Czerwonych Smoków.

26. KOLEJKA 1 KWIETNIA 2023
RED DRAGONS RED DEVILS CHOJNICE 7-1
STOROZHUK 12, KOSTECKI 18, 23, 29, SKRZYPEK 19, HOŁY 25, 30 – MORAIS 28
Zapis meczu

Może i rozmiary zwycięstwa nie były wysokie i mecz nie był porywający, ale to była niezwykle ważna wygrana i często niedoceniana, która spowodowała, że umocniliśmy się na piątym miejscu w sezonie zasadniczym. Ostatecznie utrzymaliśmy to miejsce nawet mimo późniejszych dwóch porażek przeciwko Legii Warszawa i Constractowi Lubawa

Był to pierwszy mecz w pełnym wymiarze czasowym Nikodema Krajewskiego, który miał udział przy jednej z bramek, a i później świetnie prezentował się w fazie play-off.

28. KOLEJKA 22/23 KWIETNIA 2023
RED DRAGONS DREMAN KOMPRACHCICE OPOLE 2-1
BŁASZYK 10, ROMERO 35 – FELIPE 40
Zapis meczu

Jak już wcześniej wspomieliśmy na początku artykułu, łącznie moglibyśmy zaprezentować trzy mecze przeciwko GI Malepszy Arth Soft Leszno, ale ostatecznie wybraliśmy to, które dostarczyło wielu emocji.

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym fazy play-off pokonaliśmy leszczynian w pniewskiej hali 4-3. Mecz nie rozpoczął się po naszej myśli i po siedmiu minutach przegrywaliśmy już 0-2. Kluczowa w kontekście późniejszych losów spotkania okazała się bramka kontaktowa Germana Romero, który posłał precyzyjny i mocny strzał z okolic środka boiska.

Początek drugiej połowy spowodował, że prowadziliśmy 4-2 w pewnym momencie spotkania. Rywale zdołali odpowiedzieć tylko raz.