Najlepsze mecze 2023 roku

Kończy się 2023 rok, a to fajny moment, żeby odpalić playlistę najlepszych meczów naszego klubu w minionych dwunastu miesiącach.

Oczywiście to subiektywne zestawienie pięciu najlepszych meczów Red Dragons w mijającym roku. Zachęcamy do odtworzenia skrótów jak i zajrzenia do galerii autorstwa Bartosza Barańskiego. Kolejność spotkań chronologiczna.

26. KOLEJKA SEZONU 2022/23 1 KWIETNIA 2023
RED DRAGONS RED DEVILS CHOJNICE 7-1
STOROZHUK 12, KOSTECKI 18, 23, 29, SKRZYPEK 19, HOŁY 25, 30 – MORAIS 28

Przekonujące rozmiary zwycięstwa domowego, które tak rzadko nam się ostatnio zdarzały. Do przerwy prowadziliśmy z Red Devils 3:0. Wówczas wynik był lepszy niż gra, bowiem chojniczanie toczyli z nami wyrównany bój. Po zmianie stron worek z bramkami się otworzył na dobre i na nasze szczęście potrafiliśmy podwyższyć prowadzenie. W tym spotkaniu trener Łukasz Frajtag dał szansę gry młodszym zawodnikom (Małycha, Klatkiewicz, Krajewski, Michalak), ale ozdobą spotkania pozostanie bramka Patryka Hołego na 5:0.

28. KOLEJKA SEZONU 2022/23 22/23 KWIETNIA 2023
RED DRAGONS DREMAN KOMPRACHCICE OPOLE 2-1
BŁASZYK 10, ROMERO 35 – FELIPE 40

Dla większości ten mecz nie powinien znaleźć się na tej liście, ale zwycięstwo miało dla nas podwójne znaczenie. Nie dość, że zdobyliśmy trzy punkty w końcówce sezonu zasadniczego 2022/23 i dzięki temu zagwarantowaliśmy sobie grę w fazie play-off, to ostatecznie wystartowaliśmy w niej z piątego miejsca. Pokonując u siebie Dreman spowodowaliśmy, że Tygrysy nie wyprzedziły nas w tabeli, a my graliśmy ostatecznie w ćwierćfinale z GI Malepszy Arth Soft Leszno, a nie “wielką trójką”, czyli Piastem, Rekordem lub Constractem

ĆWIERĆFINAŁ PLAY-OFF SEZONU 2022/23 10 MAJA 2023
RED DRAGONS GI MALEPSZY ARTH SOFT LESZNO 4-3
ROMERO 12, 26, BŁASZYK 19, KRAJEWSKI 28 – DOUGLAS 2, BETOWSKI 7, SIECLA 34

Ćwierćfinał powracającej do rozgrywek FOGO Futsal Ekstraklasy fazy play-off i od razu nasz pojedynek derbowy z GI Malepszy Arth Soft Leszno. W rywalizacji do dwóch zwycięstw pierwszy mecz odbywał się w Pniewach. Po siedmiu minutach przegrywaliśmy 0:2 i większość osób nie wierzyła, że jesteśmy w stanie odrobić straty. Sygnał do ataków dał German Romero kapitalnym uderzeniem z dystansu. Później bramki dołożyli jeszcze Piotr Błaszyk, ponownie RomeroNikodem Krajewski i prowadziliśmy 4:2. Zwycięstwo udało się dowieźć i w konfrontacji z leszczynianami do dwóch zwycięstw prowadziliśmy 1:0. Dwa kolejne mecze padły jednak łupem rywali, którzy grali o medale.

6. KOLEJKA SEZONU 2023/24 18 PAŹDZIERNIKA 2023
RED DRAGONS GI MALEPSZY ARTH SOFT LESZNO 2-2
KOSTECKI 27, SKRZYPEK 30 – GALLEGO 38, KOLESNYKOV 39

Jedyny w tym zestawieniu mecz, którego nie wygraliśmy. To, co cechowało potyczkę z GI Malepszy Arth Soft Leszno była transmisja w TVP Sport, a także gra na nowoczesnej macie sportowej. Pierwsza połowa nie przyniosła żadnych bramek. Emocje pojawiły się po zmianie stron, a pierwsi na listę strzelców wpisaliśmy się my po tym, jak niezawodny Mateusz Kostecki wpakował piłkę do bramki. Nieco później do siatki trafił Adrian Skrzypek i przy stanie 2:0 czuliśmy, że będziemy mocno natrudzić się, żeby utrzymać prowadzenie. Niestety leszczynianie w grze z wycofanym bramkarzem zdobyli dwie bramki i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

10. KOLEJKA SEZONU 2023/24 11 LISTOPADA 2023
RED DRAGONS BSF ABJ BOCHNIA 3-2
ROMERO 33, KOSTECKI 35, SKRZYPEK 38 – PEREIRA 22, CABALCETA 35

Bardzo ciężki mecz z mocnym zespołem z Bochni. Pierwszą połowę zapamiętamy głównie z obronionego krótkiego rzutu karnego przez Łukasza Błaszczyka, a jego wykonawcą był wielokrotny reprezentant Polski Sebastian Leszczak. W drugiej odsłonie rywale dość szybko wyszli na prowadzenie, ale ponownie dał o sobie znać smoczy charakter. Romero, Kostecki i Skrzypek zdobywają po jednej bramce i po spotkaniu dopisaliśmy do swojego dorobku niezwykle ważne trzy punkty. Jak się okazuje, jedyne wywalczone w pniewskiej hali w bieżącym sezonie FOGO Futsal Ekstraklasy.