Młodzi z awansem

W sobotę w pniewskiej hali zakończył się półfinał eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w Futsalu. Nasi młodzi zawodnicy wygrali grupę i awansowali na Mistrzostwa, które odbędą się w Warszawie.

Red Dragons Pniewy, SPN Szamotuły, KS Górnik Polkowice i AZS Wrocław miały rywalizować w sobotę o 2 miejsca gwarantujące awans do finałów Mistrzostw Polski U-18. Jak się okazało przed startem, ekipa z Wrocławia nie przyjechała do Pniew.

Graliśmy zatem każdy z każdym, 3 spotkania. W pierwszym z nich nasza drużyna pewnie pokonała rówieśników z Szamotuł 5-0. W drugim spotkaniu turnieju szamotulanie pokonali w emocjonującym meczu Górnika Polkowice 4-2. Niestety nie udało nam zgarnąć kompletu punktów, bowiem w ostatnim meczu turnieju ulegliśmy z drużyną z Polkowic 0-1. Tym samym awans do finałów wywalczyliśmy my i Górnik Polkowice.

Mistrzostwa Polski U-18 odbędą się 21-23 lutego w Warszawie. Rywalizować będzie 16 zespołów podzielonych na 4 grupy. Równolegle w innych miejscowościach odbywało się bowiem 6 innych półfinałów. Awans wywalczyły po dwie drużyny z każdego z nich. Udział w Mistrzostwach mają zagwarantowani gospodarze + ubiegłoroczny zwycięzca, Rekord Bielsko-Biała.