Kostecki – GSF 4-3

Przełamanie! W środę odnosimy pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019/20. We własnej hali pokonujemy GSF Gliwice 4-3. Popis skuteczności pokazał niezastąpiony Mateusz Kostecki, autor wszystkich czterech trafień dla naszego zespołu.

Długo czekaliśmy w tym sezonie na komplet punktów, ale wreszcie mogliśmy uradować naszych kibiców. Przyjazd do Pniew beniaminka GSF Futsal Gliwice pod wodzą selekcjonera Reprezentacji Polski, Błażeja Korczyńskiego, zapowiadał trudny pojedynek. Od początku spotkania nasi zawodnicy wyszli z ogromną determinacją i wolą zwycięstwa. Dobra gra zaowocowała tym, że przeciwnicy bardzo szybko złapali pięć przewinień a każdy kolejny faul oznaczał przedłużony rzut karny. Tak też się stało w ósmej minucie Mateusz Kostecki trafił po raz pierwszy do bramki gliwiczan. Niestety dwie minuty później prosta strat piłki w obronie zaowocowała golem wyrównującym, którego autorem został Dominik Wilk. Kolejny faul przyjezdnych spowodował, że Mateusz Kostecki pewnie trafił z dziesięciu metrów i znów wyprowadził nas na prowadzenie. Cały czas toczyła się zacięta walka o każdy metr boiska i nikt nie zamierzał odpuszczać. GSF dążył do wyrównania i po jednym z kontrataków Tomasz Czech trafił na 2:2. W 19 minucie niesamowity Mateusz Kostecki, po pięknej akcji i wymianie piłki z Adrianem Skrzypkiem, po raz trzeci trafił do siatki. Kiedy wydawało się, że zejdziemy do szatni z prowadzeniem katastrofalna strat piłki spowodowała, że Tomasz Lutecki mocnym uderzeniem pokonał Łukasza Błaszczyka.

Po zmianie stron padła tylko jedna bramka, której autorem był nie kto inny jak tylko Mateusz Kostecki. Po przechwycie piłki popędził lewą stroną boiska i mocno uderzył w krótki róg bramki. Euforii na trybunach nie było końca, a do zakończenia spotkania pozostały dwie minuty. Wariant gry z lotnym bramkarzem gości nie przyniósł rezultatu i pierwsze zdobyte trzy punkty stały się faktem.

Tym samym odbiliśmy od dna i opuściliśmy strefę spadkową miejmy nadzieję, że już na zawsze. Kolejne spotkanie rozegramy w poniedziałek w Rudzie Śląskiej z Gwiazdą, a transmisję przeprowadzi Sportklub.

red dragons pniewy – gsf gliwice 4-3 (3-3)

Bramki: kostecki 8, 13, 19, 38 – wilk 10, czech 18, lutecki 20