Dwubramkowa zaliczka

Pierwsza połowa dwumeczu półfinałowego za nami. W Pniewach, w meczu 1/2 finału Pucharu Polski pokonaliśmy u siebie LSSS Team Lębork 6-4 (2-1) i zrobiliśmy krok ku finałowi rozgrywek. Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Andrey Baklanov, Mateusz Kostecki (trzy), Adrian Skrzypek i Patryk Hoły.

Szalony pierwszy mecz półfinałowy w Pniewach – tak można krótko opisać wczorajsze spotkanie z Team Lębork.

Pierwsze minuty to klasyczne badanie przeciwnika i czekanie, kto pierwszy popełni błąd. Lepiej wykorzystali ten moment goście, którzy po ładnie wykonanym stały fragmencie objęli prowadzenie. Przed przerwą jednak najpierw Andrey Baklanov doprowadził do remisu, a niezawodny Mateusz Kostecki trafił sprytnie na 2:1.

Po przerwie w jednej z pierwszych akcji ponownie mieliśmy remis za sprawą Brazylijczyka Lukasa Bonifacio. Od tego momentu jednak na parkiecie dominowała już tylko jedna drużyna. Najpierw na 3:2 trafił Adrian Skrzypek, następnie na 4:2 trafił Mateusz Kostecki, a na 5:2 Patryk Hoły. Wówczas też drugą żółta kartkę otrzymał drugi z Brazylijczyków w drużynie z Lęborka, czyli Andre Luiz a grając w przewadze szybko bramkę na 6:2 zaliczył Kostecki tym samym kompletując hat-tricka. Wszystko znakomicie wyglądało do 39. minuty. Wówczas niestety nastąpił splot wydarzeń, w wyniku których dwukrotnie Łukasza Błaszczyka pokonał Mateusz Madziąg i ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 6:4.

Rewanż odbędzie się za trzy tygodnie w Lęborku i wszystko w tej rywalizacji jest jeszcze możliwe.

RED DRAGONS PNIEWY – LSSS TEAM LĘBORK 6-4 (2-1)

Bramki: Baklanov 16, Kostecki 20, 27, 38, Skrzypek 26, Hoły 29 – Witkowski 11, Bonifacio 22, Madziąg 40, 40