
Znamy już plan przygotowań „Czerwonych Smoków” do sezonu 2020/21. Red Dragons po raz siódmy z rzędu wystąpią w Futsal Ekstraklasie.
Pandemia koronawirusa przerwała sezon a po późniejszych decyzjach postanowiono, że rozgrywki 2019/20 zostaną zakończone. Tym samym Rekord Bielsko-Biała został mistrzem Polski, Constract Lubawa wicemistrzem a Gatta Zduńska Wola zdobyła brązowe medale. Z ligi żaden z zespołów nie spadł, a kolejne rozgrywki miały się odbyć w 18-zespołowym gronie.
Wczoraj dowiedzieliśmy się, że do rozgrywek nie przystąpi Gwiazda Ruda Śląska. Tym samym na tę chwilę w rozgrywkach wystąpi 17 zespołów. Szykuje się zatem rekordowy sezon pod względem liczby drużyn, a także najprawdopodobniej pod względem liczby rozgrywanych meczów.
Trener Łukasz Frajtag ustalił już plan przygotowań zawodników do sezonu. Drużyna przez dwa tygodnie ma indywidualnie realizować program nakreślony przez trenera od 17 lipca. Treningi w hali rozpoczną się 31 lipca. A jakie sparingi przewidziane są podczas przerwy między-sezonowej? Ramowy plan poniżej.
| 8 sierpnia | FC Toruń | dom |
| 15 sierpnia | GI Malepszy Futsal Leszno | wyjazd |
| 22 sierpnia | Red Devils Chojnice | dom |
| 26 sierpnia | GI Malepszy Futsal Leszno | dom |
| 29 sierpnia | FC Toruń | wyjazd |
Kadra pierwszego zespołu wciąż się jeszcze krystalizuje, dlatego o jej składzie będziemy informować w kolejnych dniach.
