Porażka w Zduńskiej Woli

Niestety wizyta w Zduńskiej Woli kończy się naszą porażką. Przegrywamy z Gattą 1-5.

Scenariusz tego spotkania był praktycznie taki sam jak zawsze. Od początku stroną przeważającą byli gospodarze, którzy cierpliwe czekali na swoją szansę.

Nasza drużyna skupiona na defensywie czekała na kontratak. Dwie indywidualne akcje Daniela Krawczyka, proste błędy w obronie i dość szybko przegrywaliśmy 2:0. Kolejnym powtarzającym się zdarzeniem było oczywiście odgwizdanie w 10 minut pięć przewinień przez arbitrów na naszą niekorzyść. Mimo kilku świetnych okazji nie potrafiliśmy zdobyć gola kontaktowego i do przerwy wynik nie uległ już zmianie, Gatta od czasu objęcia prowadzenia schowała się szczelnie na swojej połowie i czekała spokojnie na nasze błędy.

Po zmianie stron w kilku sytuacjach zabrakło doświadczenia lub instynktownie bronił Słowiński jak choćby po uderzeniu z bliska Dawida Kubiaka. W okolicach trzydziestej minuty nastąpił kataklizm. W krótkim odstępie trafienia zaliczyli Marciniak a następnie hattricka skompletował Krawczyk. Był to niestety praktycznie koniec spotkania. Trener Łukasz Frajtag spróbował gry z lotnym bramkarzem i co ciekawe w tym elemencie potrafiliśmy groźnie zaatakować. Choć najpierw Igor Sobalczyk trafił na 5:0, ale w końcówce Patryk Hoły zaliczył honorowe trafienie dla naszej drużyny.

Rezultat mógłby świadczyć o tym, że byliśmy tylko tłem dla znakomicie dysponowanego doświadczonego rywala. Co interesująca statystyka przygotowana przez firmę Statscore pokazuje, że w każdym elemencie oprócz wyniku był remis. Marne to oczywiście pocieszenie, bo w futsalu chodzi przede wszystkim o zdobywanie goli. Można jednak wysnuć wniosek, że sama gra zespołu nie jest najgorsza brakuje niestety indywidualnych umiejętności i doświadczenia. Przed startem sezonu zdawaliśmy sobie sprawę ze sporych strat jakie ponieśliśmy, ale wierzymy, że z meczu na mecz będzie już tylko lepiej.

Gatta Active Zduńska Wola – Red Dragons Pniewy 5-1 (2-0)