
W najbliższą niedzielę Red Dragons Pniewy rozpoczyna sezon. Wyjazdowy mecz w Głogowie rozpocznie się o godz 16.00
Dlaczego tak późno?
Łukasz Frajtag: Trenujemy intensywnie od połowy sierpnia, niestety organizacja rozgrywek pozostawia wiele do życzenia, dlatego ligę rozpoczynamy dopiero w listopadzie, a kończymy ją w kwietniu. Pierwszy mecz ligowy gramy 6 listopada, na wyjeździe z drużyną Euromaster Głogów, natomiast w Pniewach zagramy 13 listopada w Pucharze Polski. Przeciwnik nie jest jeszcze znany, poznamy go po losowaniu, w którym możemy trafić nawet na Akademię czy Wisłę Kraków. Mamy nadzieję, że przeciwnik będzie atrakcyjny.

Co zmieniło się w zespole Red Dragons w porównaniu z rokiem ubiegłym?
Rafał Gnybek: Przede wszystkim jest nas coraz więcej, zdarzało się że na treningu było po 20 zawodników. Do tego od września trener Łukasz Frajtag prowadzi zajęcia z grupą U-16. Jesteśmy coraz lepiej zorganizowani. Cieszy nas to że zarażamy pasją do futsalu coraz więcej młodych ludzi. Profesjonalne treningi urozmaicają im codzienne życie w Pniewach.

Jakie cele stawiacie sobie w nadchodzącym sezonie?
Łukasz Frajtag: Przede wszystkim dalszy rozwój sportowy i organizacyjny. Mamy najmłodszy zespół w lidze i chcemy aby nasi zawodnicy cały czas się rozwijali. Warunki jakie im zapewniamy są na bardzo dobrym poziomie i myślę, że ze świeczką szukać tak dobrze poukładanych klubów futsalowych. Sportowo liczymy na miejsce w pierwszej trójce ligi, kto wie czy znów nie przyjdzie nam, podobnie jak w ubiegłym sezonie, walczyć o awans.

Jakie są plany co do dalszego funkcjonowania klubu?
Rafał Gnybek: Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim firmom i osobom prywatnym, którzy wspierają nasz klub. Próbujemy szukać nowych sposobów finansowania klubu, duże wsparcie otrzymujemy ze środków publicznych i mamy nadzieję iż współpraca z władzami miasta będzie coraz lepsza i nasz wysiłek zostanie doceniony. Chcemy się rozwijać i docelowo w odpowiednim czasie awansować na zaplecze ekstraklasy futsalu.

