Finały MMP U16 za nami

Od piątku do niedzieli, w grodzie Kopernika odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu U16. Nasz zespół Red Dragons w pierwszym pojedynku zagrał z GAF Gliwice i otwarcie należało do młodych pniewian. W jednej z pierwszych akcji Michał Bobrowski uderzył z połowy boiska, piłka nabrała niesamowitej rotacji, z impetem wpadając w okienko bramki rywali. Niestety mimo późniejszego prowadzenia 2:0 rywale okazali się lepsi, szczególnie w drugiej połowie wygrywając 7:2. Gliwiczanie jednak na co dzień występują w barwach Piasta Gliwice, jednej z lepszych ekip juniorskich na Śląsku. W sobotę w drugim pojedynku przeciwko Constarct Lubawa, mieliśmy bardzo wyrównane spotkanie, o wyniku zadecydowały przedłużone rzuty karne, które rywale wykonywali dwukrotnie, za każdym razem trafiając do bramki. Ostatecznie porażka 2:1 przekreśliła szansę na wyjście z grupy. W ostatnim meczu, przeciwko SCHLF Chrzanów, po bardzo dobrej grze mieliśmy remis 1:1. Tym razem zawiodła skuteczność pod bramką rywali oraz niewykorzystane p.rz.k. Osiągnięty wynik sportowy zatem nie jest olśniewający, jednak celem szkolenia młodzieży w Red Dragons zawsze jest rozwój i postęp w grze. Jak pokazuje rzeczywistość procentuje to później w rywalizacji, na dużo wyższym poziomie niż juniorski. Ważna jest także dobra zabawa i integracja grupy, w tym celu młodzi pniewianie zakwaterowani w toruńskim FORCIE IV, udali się na zwiedzanie tego historycznego obiektu. Na zakończenie odbył się krótki spacer po starym rynku, zakup tradycyjnych toruńskich pierników, a następnie w milej atmosferze powrót do domów.