Podsumowanie MMP U20 w PniewachPiątek 04.12.09 - Dzień pierwszy - Wreszcie coś się dzieje.

Na inauguracje ku radości miejscowych kibiców, gospodarze zespół Akademia Futsal Club Pniewy pokonuje GKS Jachym Tychy 3:2. Mecz zacięty, walka o punkty i już wiadomo, że łatwo nie będzie. W drugim meczu tej grupy Kupczyk remisuje z AZS UP Wrocław, ale chyba trochę przez lekceważenie rywala. W grupie B popis Rekordu Bielsko-Biała, świetne akcje, szybka gra i zwycięstwo 3:0 nad KS Gniezno. Hurtap Łęczyca początkowo męczy się z AZS Katowice, ale „dopada” rywala w końcówce.

Następnie pokazują się przyszli mistrzowie Pogoń 04 Szczecin, dość pewnie zwyciężając Junior 5 Legnica. Kapitalnie prezentuje się Clearex, który nie daje żadnych szans białostoczanom.
Na koniec „grupa śmierci” gdzie iskrzy już na samym początku a mecz Gwiazda – Tango 6:4 to chyba najlepszy pojedynek w całych mistrzostwach. Drugi mecz również ciekawy MKF Grajów gra widowiskowo, co podoba się kibicom, a ulubieńcem publiczności jest Marcin Żurek.Sobota 05.12.09 - Dzień drugi

Na parkingu coraz więcej lśniących samochodów, co oznacza, że pojawili się prezesi klubów.
Pierwszy do domu jedzie GKS Jachym Tychy rozgromiony przez Kupczyka, następnie wrocławianie rozbici przez Akademię. Szkoda, że drużyna AZS UP Wrocław nie potrafiła się pogodzić z porażką a późniejsze komentarze z trybun były żenujące.
W decydującym meczu Kupczyk okazuje się lepszy od Akademii i zajmuje pierwsze miejsce.
Rekord pokonuje Hurtap po zaciętym meczu w końcówce spotkania, nerwowo nie wytrzymuje Marcin Karasiński i za niesportowe zachowanie osłabia swój zespół na dłużej.
W kolejnych meczach tej grupy bez niespodzianek i oba zespoły awansowały dalej.
Świetny w piątek Clearex trochę zawodzi i przegrywa z Pogonią, którą w tym momencie niewielu jeszcze typowało na mistrza. Potem jednak chorzowianie nie dają żadnych szans ekipie z Legnicy i również znajdują się w ćwierćfinale.
A w „radosnej” grupie D walka na całego. Grajów przegrywa z Tango, ale pokonuje przygaszoną nieco Gwiazdę. Decyduje mała tabela, o jedną bramkę gorsi okazują się futsalowcy z Gliwic i matematycznie odpadają. Już wiadomo jednak, że atmosfera Mistrzostw zaczyna się psuć, pierwsze protesty, kłótnie itd.Niedziela 05.12.09 Czekanie, czekanie, czekanie, czekanie, czekanie.......


Problem rozwiązany, MKF 99 Grajów jedzie do domu dalej gra Tango. Szkoda, że nikt nie potrafił podjąć odpowiednich decyzji przed mistrzostwami. Rozmawialiśmy z działaczami Grajowa, którzy twierdzą, że na takich samych dokumentach grają w I lidze. Decyzja przyjęta została jednak z godnością obyło się bez ekscesów, pozostał żal, że młodzi zawodnicy, którzy niczemu nie zawinili zamiast grać dalej udali się do „Biedronki”...


Potem zwyciężał już jednak tylko duch sportu i rywalizacji. Tango dało pokaz gry i odprawiło Kupczyka, świetnie prezentował się Dominik Śmiałkowski (najlepszy zawodnik mistrzostw).
Clearex, zmotywowany przez trenera Tadeusza Wolnego grał jak natchniony i pokonał ubiegłorocznych wicemistrzów Rekord. Pogoń po bezbarwnym meczu z Hurtapem 0:0, lepiej egzekwuje karne a świetnie broni Łukasz Koszmider, koszmar dla przeciwników.
Hala wypełnia się coraz bardziej, robi się niebiesko, ale gospodarze dostają „bobu” 0:4 i dalej gra Gwiazda.
W półfinałach Tango lepiej egzekwuje karne od Clearexu, choć w meczu to chorzowianie mieli więcej szans na zdobycie gola. Pogoń rozbija Gwiazdę 5:1, a wspomniany bramkarz „portowców” zdobywa dwa gole.
W meczu o trzecie miejsce Clearex pewnie pokonuje Gwiazdę, widać jednak było zmęczenie młodych zawodników.
Finał, jaki był każdy, kto interesuje się futsalem wie, relację video można zobaczyć na naszej stronie.
Może jeszcze o sędziowaniu, ku zaskoczeniu obserwatorów bardzo mało było pretensji do arbitrów, może wpływ na to miała obecność sędziny Pani Agnieszki Karpińskiej.
Dodatkowo zawody prowadzili panowie Jacek Ligienza, Rafał Przytuła, Kamil Waskowski, Seweryn Dębowski, Marek Czernachowski.

Zapytaliśmy trenera Akademii Futsal Club Pniewy, co sądzi o poziomie MMP U-20

Klaudiusz Hirsch:
„Poziom zawodów był zadowalający. W kilku zespołach zaobserwować można było perspektywicznych zawodników, którzy w przyszłości mogą stanowić o sile zespołów seniorskich a nawet kadry narodowej. Wszystko zależy od dalszego szkolenia tych młodych ludzi. Ponadto w mistrzostwach widać było zróżnicowanie zespołów. Kilka drużyn to typowo futsalowe ekipy, specjalnie szkolone w tym kierunku. Niestety niektóre zespoły posiadały duży potencjał, ale preferowały styl bardziej boiskowy niż halowy.

 

 

12. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY 2018/19

CLEAREX CHORZÓW

VS.

RED DRAGONS PNIEWY

12 STYCZNIA (SOBOTA), GODZINA DO USTALENIA

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template