Będzie walka!

Red Dragons Pniewy – AZS UŚ Katowice

Sobota, godzina 18:00

Po przerwie, spowodowanej dwumeczem Reprezentacji Polski z Serbią, wracamy na ligowe parkiety. Biało-Czerwoni niestety dwukrotnie musieli uznać wyższość rywala, ale za to na listę strzelców w pierwszym pojedynku wpisał się Dominik Solecki.

Liczymy też na podtrzymanie dobrej formy w sobotni wieczór, kiedy to podejmować będziemy „akademików” z Katowic. Każda krótka przerwa w rozgrywkach nigdy nie wpływała dobrze na naszą postawę, trzeba to zatem szybko zmienić. Rywal przybędzie do naszego miasteczka podbudowany zwycięstwem nad Gattą Active Zduńska Wola, które zapewniło AZS-owi wysoką czwartą pozycje w tabeli. Pod wodzą nowego trenera Miłosza Kocota drużyna z Górnego Śląska prezentuje się na razie chyba najlepiej od lat. Co prawda zaliczyli mały falstart przegrywając na inaugurację u siebie z Red Devils Chojnice. Druga porażka spotkała ich w Jelczu-Laskowicach, gdzie prowadzili już 3:0, ale ostatecznie przegrali. Wygrane nad wspomnianą Gattą, MOKS-em Białystok i wyjazdowy triumf w Gdańsku nie były jednak dziełem przypadku.

W naszym składzie zabraknie oczywiście Mateusza Kosteckiego, który przechodzi intensywną rehabilitacje po fatalnie wyglądającym urazie. Pozostali zawodnicy będą do dyspozycji trenera i liczymy, że zaprezentują pełnię swoich możliwości. Należy spodziewać się trudnej przeprawy pełnej fizycznej walki. Mecze przeciwko tej drużynie nigdy nie należały do przyjemnych, często dochodzi do ostrych starć, a po jednym ze spotkań w Katowicach nie obyło się nawet bez wizyty w szpitalu. Miejmy nadzieję, że tym razem wszystko obędzie się bez pomocy lekarskiej a zawodnicy uraczą na dobrym widowiskiem. Zapraszamy do pniewskiej hali i tradycyjnie zachęcamy do głośnego kulturalnego dopingu.