Trudny moment w sezonie

Red Dragons Pniewy – Piast Gliwice

Hala OSiR Pniewy, sobota, godzina 18:00

 

Po wysokiej porażce w Bielsku-Białej w sobotę podejmować będziemy w Pniewach drużynę Piasta Gliwice.

 

Nie zobaczymy na pewno na parkiecie Mateusza Kosteckiego, który przechodzi już częściową rehabilitację, ale też prawdopodobnie we wtorek dowiemy się jak długa będzie przerwa w jego grze. Na dziś nie można niestety wykluczyć żadnego scenariusza, nawet tego najgorszego. Nasza dość wąska kadra w tym sezonie została zatem jeszcze mocno uszczuplona, a strata naszego głównego bombardiera jest bolesna. Pozostali zawodnicy jednak wiedzą na co stać nasz zespół, który mimo wszystko prezentuje dobrą grę na początku sezonu. Nie odzwierciedla może tego pozycja w tabeli i liczba punków ale wierzymy, że to również się zmieni.

W zespole Piasta także nie ma powodów do optymizmu jeśli chodzi o zdrowie zawodników. Nastąpiła tam plaga kontuzji, która znalazła częściowo odzwierciedlenie na boisku. Gliwiczanie plasują się na ostatnim miejscu w tabeli bez żadnej zdobyczy punktowej, mają jednak zaległe spotkanie do rozegrania z MOKS-em Białystok. Potencjał drużyny Piasta prowadzonej przez Klaudiusza Hirscha jest cały czas na wysokim poziomie, mimo kłopotów kadrowych. Przed sezonem do drużyny dołączyli miedzy innymi Rafał Franz i kilku zawodników z Hiszpanii. Mimo osłabieni gra naszych przeciwników wygląda nieźle, ale brakuje często skuteczności.

Historia spotkań z Piastem jest na razie remisowa, ostatnie dwa pojedynki miały dramatyczny przebieg i zakończyły się wynikami 4:3 i 3:4. Za wcześnie chyba mówić i pisać o kryzysie w Piaście, niemniej na pewno goście przyjadą niezwykle zmotywowani. W naszych szeregach jednak panuje umiarkowany optymizm i wiara we własne umiejętności. Posiadamy atut własnej hali i liczymy na oczywiście na nieocenione wsparcie kibiców. Zapraszamy wszystkich fanów spoty w naszym mieście i nie tylko, nie może was zabraknąć w sobotni wieczór.

8. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY 2018/19

RED DRAGONS PNIEWY

VS.

AZS UG GDAŃSK

18 LISTOPADA (NIEDZIELA), GODZINA 18:00

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template