Zapowiedź 5. kolejki sezonu

Czas na 5. kolejkę Futsal Ekstraklasy. Po porażce z Rekordem, przyjdzie pora na rehabilitację i pojedynek z Piastem Gliwice. Poniżej zestaw par, aktualna tabela i zapowiedź meczów w wykonaniu reprezentanta Polski – Dominika Soleckiego.

 

 

Zestaw par 5. kolejki Futsal Ekstraklasy: 

AZS UG Gdańsk – MOKS Słoneczny Stok Białystok (sobota, godzina 17:00)

Pogoń 04 Szczecin – Clearex Chorzów (sobota, godzina 17:00)

Red Devils Chojnice – Acana Orzeł Jelcz-Laskowice (sobota, godzina 18:00)

Red Dragons Pniewy – Piast Gliwice (sobota, godzina 18:00)

AZS UŚ Katowice – Gatta Active Zduńska Wola (niedziela, godzina 18:00)

FC Toruń – Rekord Bielsko-Biała (poniedziałek, godzina 20:00)

 

W sobotę zostaną rozegrane 4 mecze. O 17:00 AZS UG Gdańsk podejmie we własnej hali MOKS. Oba zespoły w minionej kolejce zaprezentowały się z dobrej strony. Gdańszczenie wywieźli punkt z Chorzowa a MOKS pokonał Red Devils. W drugim meczu o 17:00 Pogoń podejmie Clearex. O 18:00 pojedynek dwóch beniaminków. Red Devils Chojnice kontra Acana Orzeł Jelcz-Laskowice. Drugim meczem rozgrywanym o 18:00 będzie nasz pojedynek z Piastem Gliwice. Gliwiczanie za wszelką cenę będą chcieli szukać punktów, bowiem po 3 meczach mają na koncie 0 oczek.

W niedzielę zaplanowany jest jeden mecz. Prezentujący się z dobrej strony od początku sezonu AZS UŚ podejmie rozpędzającą się Gattę.

W poniedziałkowym, telewizyjnym meczu starcie brązowego medalisty ubiegłego sezonu, FC Toruń z mistrzem Polski, Rekordem.   

 

Tabela po 4. kolejce:

1. Rekord Bielsko-Biała, 9 pkt. (1 mecz mniej)

2. Orzeł Acana Jelcz-Laskowice, 9 pkt.

3. FC Toruń, 7 pkt.

4. Clearex Chorzów, 7 pkt.

5. AZS UŚ Katowice, 6 pkt.

6. Gatta Active Zduńska Wola, 5 pkt. (1 mecz mniej)

7. Red Dragons Pniewy, 4 pkt.

8. AZS UG Gdańsk, 4 pkt.

9. Red Devils Chojnice, 4 pkt.

10. MOKS Słoneczny Stok Białystok, 3 pkt. (1 mecz mniej)

11. Pogoń 04 Szczecin, 2 pkt.

12. Piast Gliwice, 0 pkt. (1 mecz mniej)

 

Klasyfikacja strzelców Futsal Ekstraklasy:

7 bramek – Marek (Rekord)

6 bramek – Piskorz, Jonczyk (obaj AZS UŚ)

 

Piątym typującym będzie jedyny reprezentant Polski z naszego klubu, Dominik Solecki.

 

AZS UG Gdańsk – MOKS Słoneczny Stok Białystok

Oba zespoły bardzo dobrze zaprezentowały sie w poprzedniej kolejce. UG było bliskie wywiezienia 3 punktów z trudnego terenu w Chorzowie, a Białystok u siebie pokonał Red Devils Chojnice. Spodziewam sie dobrego widowiska, dużo bramek i remisu po 40 minutach gry.

Typ Dominika: remis

 

Pogoń 04 Szczecin – Clearex Chorzów

Pogoń dzielnie wałczyła z Toruniem i przy odrobinie szczęścia w końcówce spotkania mogła urwać faworytom punkty. Grają u siebie i na pewno postawią ciężkie warunki Clearexowi. Goście natomiast Beda chcieli udowodnić, że spotkanie z Gdańskiem było wypadkiem przy pracy i przyjechali do Szczecina po 3 punkty. Myślę, że zobaczymy dużo bramek i ostatecznie goście z Chorzowa będą świętować po tym spotkaniu.

Typ Dominika: Clearex

 

Red Devils Chojnice – Acana Orzeł Jelcz-Laskowice

Mimo braków kadrowych w Jelczu (Foltyn, Wojciechowski) pokazali w meczu z AZS UŚ Katowice, że niemożliwe dla nich nie istnieje i z pewnością morale w zespole obecnie jest na bardzo wysokim poziomie. Teren w Chojnicach jest trudny i każdy o tym wie, ale mimo wszystko postawię na Orła .

Typ Dominika: Acana Orzeł

 

Red Dragons Pniewy – Piast Gliwice

Jeśli dla nas początek sezonu nie jest dobry, to co tu powiedzieć na temat Piasta. Dobra gra ich zespołu nie przekłada się na punkty. Liczne kontuzje w zespole z pewnością maja na to ogromny wpływ. Bardzo ważny mecz dla nas jak i gości. Zapowiada sie bardzo ciekawe widowisko. Stawiam oczywiście na naszą wygraną.

Typ Dominika: Red Dragons

 

AZS UŚ Katowice – Gatta Active Zduńska Wola

Dobra gra Katowic z Orłem niestety nie wystarczyła do wywiezienia w poprzedniej kolejce 3 punktów, ale widać, że w zespole trenera Kocota jest bardzo duży potencjał. Z kolei Gatta po wysokim zwycięstwie nad Piastem udowadnia, że znów chce walczyć w tym sezonie o najwyższe lokaty. Ciekawe spotkanie przed nami. Stawiam na Gattę.

Typ Dominika: Gatta

 

FC Toruń – Rekord Bielsko-Biała

Toruń od początku sezonu nie może wskoczyć na swój wysoki poziom, ale mimo słabszej dyspozycji udaje im się punktować. Myslę, że trener Żebrowski będzie miał dobry plan na spotkanie z Rekordem i mecz będzie bardzo zacięty. Jednak jeśli mam obstawiać wynik końcowy to 3 punkty pojadą do Bielska-Białej. Rekord po awansie do Elite Round i wysokim zwycięstwie z nami z pewnością pojedzie do Torunia po pełną pulę i ciężko będzie ich zatrzymać.

Typ Dominika: Rekord

12. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY 2018/19

CLEAREX CHORZÓW

VS.

RED DRAGONS PNIEWY

12 STYCZNIA (SOBOTA), GODZINA DO USTALENIA

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template