Wokół meczu Rekord – Red Dragons

W niedzielę o godzinie 18:00 w Bielsku-Białej rozegramy mecz w ramach czwartej kolejki Futsal Ekstraklasy. Naszym przeciwnikiem będzie aktualny mistrz Polski, Rekord. O ciekawostkach związanych z naszym rywalem, bilansie starć przeczytać możecie poniżej.

 

Rekordowe początki

Rekord Bielsko - Biała jako klub piłkarski został założony w 1994 roku przez grupę animatorów życia sportowego z Lipnika. Aktualnie posiada trzy sekcje piłkarskie: klub piłki nożnej występuje na szczeblu III ligi polskiej, seniorska drużyna kobiet gra w I lidze (grupa południowa) i oczywiście klub futsalowy, który świetnie radzi sobie w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. Barwy Rekordu są zielono – białe, siedzibę mają przy ulicy Sportowej 13 w Bielsku-Białej a jej prezesem jest Janusz Szymura.

 

Świetny początek i długo, długo nic

Rekord występuje w najwyższej lidze futsalowej w Polsce nieprzerwanie od 1994 roku. Już w swoim drugim sezonie zajął drugie miejsce, tuż za PA Nova Gliwice. Na kolejny sukces zielono-biali czekali aż 17 lat, do sezonu 2010/11. W sezonie, w którym Akademia sięgała po drugie z rzędu mistrzostwo kraju, Rekord zajął trzecie miejsce. W kolejnym sezonie bielszczanie powtórzyli to osiągnięcie.

 

Nie schodzą z podium

W sezonie 2013/14 Rekord zdobył swoje pierwsze mistrzostwo Polski. Wówczas w tej ekipie występowali między innymi Franz, Popławski, Szłapa, Polasek, Janovsky, Bubec, Mentel, Dura, Marek, Brzenk, Szymura, Machura czy Łysoń. W kolejnych dwóch rozgrywkach (2014/15 i 2015/16) Rekord dorzucił brązowe medale.

 

Dominacja

Rozgrywki 2016/17 i 2017/18 to sezony Rekordu. O ile w pierwszych wymienionych rozgrywkach losy mistrzostwa ważyły się do ostatnich kolejek, tak minione rozgrywki to już absolutna dominacja drużyny ze Śląska. Bondar, Budniak, Biel, Seidler, Popławski, Franz, Janovsky, Nawrat, Kałuża, Kubik, Surmiak, Marek czy... Vakhula – to lista zawodników, którzy walnie przyczynili się do takiego stanu rzeczy.

 

Rekord w elicie

Pisaliśmy o tym osobny artykuł. W miniony weekend na Łotwie został rozegrany turniej eliminacji do Ligi Mistrzów. Rekord mierzył się z najlepszymi zespołami z Łotwy (Nikars), Rumunii (Informatica) i Niemiec (Hohenstein). Co ciekawe z mistrzem Niemiec mierzyliśmy się latem i oba spotkania przegraliśmy po 1-2. Rekord wygrał ten turniej i zagra w najlepszej 16 w Europie. Jeszcze nie wiemy, z kim przyjdzie grać zielono-białym. Wśród potencjalnych rywali są między innymi Inter Movistar, Kairat Ałmaty, Benfica Lizbona, FC Barcelona, Yugra Jugorsk.

 

Przygotowania, zmiany i początek sezonu Rekordu

7-2 z MOKS-em i 5-1 z Acana Orłem – to wyniki w dwóch pierwszych kolejkach Futsal Ekstraklasy Rekordu. Do tej listy należy doliczyć Superpuchar Polski wygrany przez Rekord z MOKS-em (10-4). W przerwie między-sezonowej z ekipą mistrzów Polski pożegnali się Michal Seidler i Rafał Franz. Pierwszy z nich zasilił szeregi Sparty Praga a drugi Piasta Gliwice. Z kolei Rekord pozyskał trójkę nowych zawodników latem: Alex Viana De Silveira Junior, Giulio Mura i Jan Dudek.

 

8-1-1

To dotychczasowy bilans starć pomiędzy Rekordem a Red Dragons. Wypada on rzecz jasna na korzyść naszego niedzielnego rywala. Jedyne punkty zdobywaliśmy w meczach domowych (zwycięstwa 6-5 i remis 1-1). W Bielsku-Białej przegrywaliśmy kolejno: 7-2, 5-0, 3-1, 6-3, 10-3 i 9-2. To daje niechlubny wynik 6 porażek przy bramkach 40-13. Rekord zdobywa średnio ponad 6,67 bramki u siebie, kiedy gra przeciwko nam.

 

Kat Popławski

Artur Popławski – na tego zawodnika musimy szczególnie uważać. Przeciwko naszej drużynie zdobył już aż 11 bramek. To bardzo dobry wynik, patrząc też pod kątem pozostałych zawodników. Kolejni zawodnicy zdobywali po 4 bramki. To Seidler, Biel, Janovsky i Budniak. Z naszej strony najbardziej można liczyć na Łukasza Frajtaga, autora 6 bramek przeciwko Rekordowi.

 

Bez szans w maju

Ostatni mecz, który rozgrywaliśmy przeciwko Rekordowi odbył się 3 maja tego roku. W Bielsku-Białej przegraliśmy 9-2. Co ciekawe początek spotkania należał do nas. Bramkę dającą nam prowadzenie zdobył Łukasz Frajtag. Jednak od tego momentu rywale nas zdominowali i z łatwością dochodzili do sytuacji bramkowych. Bramki dla Rekordu zdobywali: Biel (3), Seidler (3), Popławski i Kubik (2). Pod koniec meczu bramkę dla naszego zespołu zdobył jeszcze Łukasz Frajtag. Skrót tego spotkania można zobaczyć poniżej:

 

Jedyne zwycięstwo

W naszym debiutanckim sezonie odnieśliśmy jak dotąd nasze jedyne zwycięstwo nad Rekordem. Było to wprawdzie w Pniewach, jednak do dziś z uśmiechem na ustach wspominamy tamto spotkanie. Oczywiście to Rekord był absolutnym faworytem tego meczu, jednak nasza determinacja, wola walki i zaangażowanie przeważyły. Przy stanie 5-3 bielszczanie grali z lotnym bramkarzem, ale nie starczyło im czasu na odwrócenie wyniku. Ostatecznie wygraliśmy 6-5. Skrót meczu poniżej:

 

Złoty Vakhula

Jedynym zawodnikiem związanym zarówno z Rekordem jak i Red Dragons jest Roman Vakhula. Roman grał w Rekordzie w sezonach 2015/16 i 2016/17, czyli z Rekordem zdobywał kolejno: brązowy i złoty medal. Po mistrzowskim sezonie przeniósł się do Lex Kancelarii Słomniki, by w przerwie zimowej w zeszłym sezonie przenieść się do Red Dragons.

 

Niemiły powrót Dominika

Dominik Solecki zapytany o jakąkolwiek ciekawostkę związaną ze starciami Rekordu z Red Dragons, odparł J :

 

Znani rozjemcy

Marcin Muszyński z Pabianic i Sławomir Steczko z Krakowa będą arbitrami naszego meczu. Żaden z sędziów nie prowadził jeszcze w tym sezonie ani meczu z naszym udziałem ani Rekordu. Trzecim sędzią będzie Marcin Gutowski z Łodzia a arbitrem czasowym Henryk Bąk z Zabrza.

 

Bielszczanie faworytem

Kurs na zwycięstwo Rekordu to 1,10. Bukmacherzy nie widzą nadziei dla nas na wywiezienie choćby punktu. Za remis płaci się 8,75 natomiast na naszą wygraną 11,40. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 18:00.

12. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY 2018/19

CLEAREX CHORZÓW

VS.

RED DRAGONS PNIEWY

12 STYCZNIA (SOBOTA), GODZINA DO USTALENIA

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template