Pogoń się powiodła

Red Dragons Pniewy – Pogoń 04 Szczecin 3-3 (1-1)

Bramki: Kostecki, Skrzypek 2 – Maćkiewicz, Czyszek, Prawucki

 

Emocjonujące spotkanie zobaczyli pniewscy kibice w sobotni wieczór, kiedy to podejmowaliśmy Pogoń 04 Szczecin. Początek spotkania zdecydowanie należał do naszego zespołu. Kilka groźnych akcji nie przyniosło jednak skutku.

 

Wreszcie Mateusz Kostecki zaskoczył bramkarza przyjezdnych i objęliśmy prowadzenie 1:0. Ponownie kilka razy kotłowało się w polu karnym szczecinian ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Niestety szybko złapaliśmy pięć przewinień i Daniel Maćkiewicz wykorzystał przedłużony rzut karny.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a po zmianie stron nadal dominowaliśmy na parkiecie. Wydawało się, że kwestią czasu jest złamanie przeciwnika, jednak perfekcyjne uderzenie Karola Czyszka spowodowało, że na prowadzenie wyszła Pogoń. Chcąc doprowadzić do wyrównania rzuciliśmy się do ataku, co wykorzystali goście. Błąd w obronie, prosta strata piłki i kontratak zakończył się trafieniem na 1-3. Sytuacja wydawała się beznadziejna, schowany za podwójną gardą rywale wydawali się nie do ruszenia. Łukasz Frajtag postanowił postawić wszystko na jedną kartę i wycofał bramkarza.

Manewr ten szybko przyniósł zamierzony skutek, Adrian Skrzypek sprytnie umieścił piłkę w bramce i było już tylko 2-3. Na piętnaście sekund przed końcem, portowcy posiadali piłkę ich trener poprosił o czas. Wydawało się, że tylko cud może jeszcze nas uratować i takowy się wydarzył. Prostą stratę wykorzystał Adrian Skrzypek przebiegł przez całe boisko i z „czuba” trafił na 3-3. Hala eksplodowała w geście triumfu i nikt nie pamiętał, że to „tylko” remis.

Pozostaje spory niedosyt, mimo wszystko byliśmy zespołem lepszym, dojrzalszym, kreującym grę. Nie ustrzegliśmy się jednak błędów i mogło się skończyć katastrofą. Za tydzień czeka nas najtrudniejszy wyjazd w sezonie do Bielska-Białej na spotkanie z Rekordem.

Fotogaleria z meczu autorstwa Roberta Poczekaja 

5. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY 2018/19

RED DRAGONS PNIEWY

VS.

PIAST GLIWICE

20 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA), GODZINA 18:00

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template