W sobotę z Pogonią

Red Dragons Pniewy – Pogoń 04 Szczecin

sobota, godzina 18:00

 

Po spotkaniu w Toruniu pozostał spory niedosyt. Wróciliśmy bez punktów, choć remis był na wyciągniecie ręki. Niestety not za styl się nie przyznaje w futsalu, dlatego trzeba poprawić przede wszystkim skuteczność.

 

Nasz zespół zaprezentował w dwóch spotkaniach dobrą dyspozycję, niestety nie ustrzegł się też błędów w grze obronnej. Nasz szkoleniowiec wraz z drużyną przeanalizował dokładnie materiał i przez cały tydzień pracowaliśmy nad poprawą kilku elementów. Wracamy do naszej hali, gdzie czujemy się zdecydowanie pewniej i liczymy na dobry występ zakończony sukcesem. Na pewno czeka nas trudna przeprawa w sobotni wieczór, ale choć brzmi to banalnie w każdym pojedynku w Futsal Ekstraklasie trzeba się mocno napracować na wygraną.

Rywal ze Szczecina jest nam znany doskonale, jeszcze z czasów gry w II lidze kiedy to odbieraliśmy srogie lekcje futsalu. Po naszym awansie do ekstraklasy zawsze jednak dobrze radziliśmy sobie z Portowcami, o czym świadczy korzystniejszy bilans spotkań bezpośrednich. Zdarzała się horrory jak ten w marcu 2016 roku, kiedy to polegliśmy w ostatniej minucie.

Ostatni nasz mecz w styczniu tego roku to debiut Romana Vakhuli i powrót Dominka Soleckiego, a zarazem okazałe zwycięstwo 5:0. Od tamtego czasu sporo się zmieniło w szeregach szczecinian, którzy w końcówce sezonu zaprezentowali dobrą dyspozycję i uplasowali się tylko „oczko” za nami w ligowej tabeli. Dodatkowo przed startem doszło do pewnych roszad w składzie, a nowi gracze dodali jakości w grze. Już w pierwszym meczu w Jelczu-Laskowicach skazywani na pożarcie potrafili nawiązać wyrównaną walkę, a przed tygodniem urwali punkty faworyzowanej Gattcie Active Zduńska Wola. 

Nasz szkoleniowiec zmienił styl gry zespołu, nad którym cały czas pracujemy, na tle mocniejszych rywali wyglądaliśmy korzystnie. Teraz przyjdzie nam zagrać w meczu, którego jesteśmy teoretycznym faworytem a rywal zapewne schowa się za podwójną gardą i będzie czekał na kontratak. Wierzymy jednak, że nasi zawodnicy wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności, a wsparcie pniewskich kibiców doda nam jeszcze większego animuszu.

12. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY 2018/19

CLEAREX CHORZÓW

VS.

RED DRAGONS PNIEWY

12 STYCZNIA (SOBOTA), GODZINA DO USTALENIA

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template