Zapowiedź 3. kolejki sezonu

Przed nami trzecia kolejka Futsal Ekstraklasy.  Zagramy w niej w Pniewach z Pogonią 04 Szczecin. Poniżej zestaw par, aktualna tabela i zapowiedź meczów w wykonaniu najlepszego typera zeszłego sezonu – Oskara Stankowiaka.

 

 

Zestaw par 3. kolejki Futsal Ekstraklasy: 

Piast Gliwice – Acana Orzeł Jelcz-Laskowice (sobota, godzina 18:00)

Red Dragons Pniewy – Pogoń 04 Szczecin (sobota, godzina 18:00)

AZS UŚ Katowice – MOKS Słoneczny Stok Białystok (niedziela, godzina 18:00)

Red Devils Chojnice – AZS UG Gdańsk (niedziela, godzina 18:00)

FC Toruń – Clearex Chorzów (poniedziałek, godzina 20:00)

Gatta Active Zduńska Wola – Rekord Bielsko-Biała (mecz rozegrany zostanie w późniejszym terminie)

 

 W sobotę o godzinie 18:00 rozpoczną się dwa mecze. W Gliwicach Piast podejmie Acana Orła Jelcz-Laskowice. Gliwiczanie nie grali w drugiej kolejce, a w pierwszej niespodziewanie przegrali u siebie z AZS UG Gdańsk. W drugim sobotnim spotkaniu w Pniewach zagramy z Pogonią 04 Szczecin.

W niedzielę kolejne dwa mecze. W Katowicach AZS UŚ zagra z MOKS-em Białystok a Red Devils Chojnice zagra z AZS-em UG Gdańsk.

W poniedziałek, w „telewizyjnym meczu” zostanie rozegrany mecz trzeciej i czwartej drużyny ubiegłego sezonu, czyli FC Toruń i Clearexu.

Mecz wicemistrza Polski (Gatty) z mistrzem (Rekordem) zostanie rozegrany w późniejszym terminie ze względu na grę Rekordu w Lidze Mistrzów.

 

Tabela po 2. kolejce:

1. Rekord Bielsko-Biała, 6 pkt.

2. FC Toruń, 4 pkt.

3. Red Dragons Pniewy, 3pkt.

4. AZS UG Gdańsk, 3 pkt.

5. Clearex Chorzów, 3 pkt.

6. AZS UŚ Katowice, 3 pkt.

7. Orzeł Acana Jelcz-Laskowice, 3 pkt.

8. Red Devils Chojnice, 3 pkt.

9. Gatta Active Zduńska Wola, 2 pkt.

10. Pogoń 04 Szczecin, 1 pkt.

11. Piast Gliwice, 0 pkt. (1 mecz mniej)

12. MOKS Słoneczny Stok Białystok, 0 pkt. (1 mecz mniej)

 

Klasyfikacja strzelców Futsal Ekstraklasy:

4 bramki – Popławski (Rekord)

3 bramki – Piskorz, Jonczyk (obaj AZS UŚ), Marek (Rekord), Osiński (AZS UG), Zastawnik (Clearex)

 

Trzecim typującym będzie obrońca tytułu – Oskar Stankowiak. Zadanie ma trudne, bowiem w większość meczów nie ma wyraźnego faworyta a przeciwko sobie wystąpią kluby, które były sąsiadami w ligowej tabeli (mecz 2. ekipy zeszłego sezonu Gatty z 1. Rekordem; 3. FC Toruń z 4. Clearexem czy 6. Red Dragons z 7. Pogonią).

 

Piast Gliwice – Acana Orzeł Jelcz-Laskowice

Trudne spotkanie, jeśli chodzi o wytypowanie zwycięzcy. Trener Klaudiusz Hirsch na pewno solidnie przygotuje zespół do meczu, kto wie czym zaskoczy zespół Orła. Beniaminek stawiany przez wielu za drużynę silną i kompletną może mieć w moim odczuciu spore problemy, nie zapominajmy że dopiero co raczkują na parkietach Futsal Ekstraklasy i wiem muszą się jeszcze nauczyć. Myślę, że po wyrównanym meczu szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyli drużyna z Gliwic.

Typ Oskara: Piast

 

Red Dragons Pniewy – Pogoń 04 Szczecin

W tym meczu na pewno zagramy maksymalnie skoncentrowani, aby uchronić się przed popełnieniem błędów, które mogłyby odebrać nam zwycięstwo. Gramy u siebie i to jest dla nas kolejna motywacja. Drużyna ze Szczecina po ostatnim remisie na pewno bardzo mocno uwierzyła w siebie i będą się starali urwać punkty niejednej drużynie. My natomiast chcemy wrócić na właściwe tory i zdobywać punkty, a w tym meczu interesują nas tylko 3 punkty i myślę, że po ostatniej minucie będziemy się cieszyć z kompletu punktów.

Typ Oskara: Red Dragons

 

AZS UŚ Katowice – MOKS Słoneczny Stok Białystok

Akademicy mieli trochę szczęścia w poprzedniej kolejce, ale cel osiągnęli i na pewno będą chcieli udowodnić że nie był to przypadek. Białostoczanie z kolei po wymuszonej przerwie spowodowanej nieobecnością kilku podstawowych zawodników mieli sporo czasu, aby sumiennie się przygotować do wyjazdowego meczu i raczej to oni będą w narzucać styl gry.

Typ Oskara: MOKS

 

Red Devils Chojnice – AZS UG Gdańsk

Goście z pewnością będą chcieli zrewanżować się po ostatniej porażce, jednak drużyna z Chojnic na pewno postawi trudne warunki. Mecz może być bardzo wyrównany, ale i obfity w bramki, niemniej jednak stawiam na drużynę z Gdańska.

Typ Oskara: AZS UG

 

FC Toruń – Clearex Chorzów

Mecz, który na pewno dostarczy wielu emocji i zwrotów akcji. Torunianie przed własną publicznością wyglądają solidnie, jednak widać że nie są w optymalnej formie. Natomiast Clearex po zwycięstwie jest na fali i będzie chciał pokazać że nawet z takim rywalem nie boją się grać. Myślę, że padnie kilka goli a mecz będzie bardzo otwarty i kibice ucieszą oko. Stawiam na atut własnej hali i zwycięstwo FC Toruń

Typ Oskara: FC Toruń

 

Gatta Active Zduńska Wola – Rekord Bielsko-Biała

Absolutny hit 3. kolejki bez żadnych wątpliwości. Drużyna ze Zduńskiej Woli może i wygląda na zespół, który jeszcze nie wszedł na właściwe tory, ale nie skreślałbym ich w tym meczu. Rekord to drużyna będąca dla wielu zespołów poza zasięgiem, ale kto jak nie Gatta ma ich pokonać. Na pewno będzie to dobre widowisko, ale wygrany może być jeden i będzie to Rekord, pomimo tego, że gra na trudnym terenie w Zduńskiej Woli.

Typ Oskara: Rekord

 

12. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY 2018/19

CLEAREX CHORZÓW

VS.

RED DRAGONS PNIEWY

12 STYCZNIA (SOBOTA), GODZINA DO USTALENIA

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template