Zapowiedź dragonowego miesiąca – październik

W nadchodzącym miesiącu naszą drużynę czekają trzy trudne mecze w ramach rozgrywek Futsal Ekstraklasy. Dwa z nich zagramy w Pniewach. Poniżej krótka zapowiedź tego, co czeka nas w październiku.

 

W sobotę, 6 października o 18:00 zagramy w Pniewach z Pogonią 04 Szczecin. W zeszłym sezonie dwa razy graliśmy z tym rywalem i w obu meczach pewnie wygrywaliśmy (5-0 u siebie i 4-1 na wyjeździe). Liczymy, że podtrzymamy dobrą passę. W pierwszych dwóch kolejkach Pogoń zdobyła 1 punkt. Zadanie mieli trudne, bowiem w pierwszej serii minimalnie przegrali z Acana Orłem Jelcz – Laskowice 3-4 a w niedzielę zremisowali u siebie z wicemistrzem, Gattą 4-4. Na pewno czeka nas ciężkie starcie.

 

Jeszcze trudniej będziemy mieli w następny weekend. 13 lub 14 października zagramy z mistrzem Polski, Rekordem Bielsko – Biała. Rekord imponuje na początku tego sezonu. Wygrali 7-2 z MOKS-em Białystok i 5-1 z Acana Orłem, wcześniej zdobywając Superpuchar Polski i awansując do drugiej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. W Bielsku – Białej jeszcze nigdy nie zdobyliśmy choćby punktu.

 

Tydzień po meczu z Rekordem zagramy z Piastem Gliwice w Pniewach. „Piastunki” nie grali w drugiej kolejce, bowiem ich mecz z MOKS-em Białystok jest przełożony na połowę grudnia. W pierwszej serii gliwiczanie niespodziewanie przegrali we własnej hali z AZS-em UG Gdańsk 4-5. W zeszłym sezonie trzy razy mierzyliśmy się z Piastem. Z Gliwic wywieźliśmy 3 punkty a w Pniewach dwukrotnie padał wynik 4-3. Raz na naszą korzyść, raz Piasta.

 

Październik głównie pod kątem meczów domowych, w których z pewnością będziemy chcieli zdobyć komplet punktów i wyjazdu na bardzo ciężki teren mistrza Polski, w której postaramy się sprawić niespodziankę – tak przedstawia się nadchodzący miesiąc naszego zespołu. Zapraszamy 6 i 20 października na godzinę 18:00 do pniewskiej hali, by wspomóc nasz w starciu z drużynami ze Szczecina i Gliwic.

 

Red Dragons w październiku:

6.10. - 3. kolejka Futsal Ekstraklasy (Red Dragons Pniewy - Pogoń 04 Szczecin)

13/14.10. - 4. kolejka Futsal Ekstraklasy (Rekord Bielsko-Biała - Red Dragons Pniewy)

20.10. - 5. kolejka Futsal Ekstraklasy (Red Dragons Pniewy - Piast Gliwice)

12. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY 2018/19

CLEAREX CHORZÓW

VS.

RED DRAGONS PNIEWY

12 STYCZNIA (SOBOTA), GODZINA DO USTALENIA

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template