Wokół meczu FC Toruń – Red Dragons Pniewy

W najbliższą sobotę zostanie rozegrany mecz 2. kolejki Futsal Ekstraklasy. Podejmiemy zespół z Torunia. Mecz zapowiada się bardzo interesująco, a garść ciekawostek związanych z naszymi pojedynkami z ekipą z Grodu Kopernika a także o rywalu będzie można poczytać poniżej.

 

Brązowy Toruń

FC Toruń powstał w 2013 roku w wyniku rozpadu ekipy Marwitu Toruń. W pierwszym dla siebie sezonie w gronie zespołów Futsal Ekstraklasy w sezonie 2015/16, zajęli 5. miejsce. W kolejnych dwóch rozgrywkach zdobyli brązowe medale i w bieżących rozgrywkach będą bronili tego krążka. Nasz klub kończył te sezony na pozycjach odpowiednio: 7., 7., 6.

 

Rozstrzelani

W przedsezonowych meczach sparingowych w meczach z udziałem naszych sobotnich rywali padało dużo bramek. FC Toruń wygrał między innymi z Constractem Lubawa 7-5, zremisował z Pogonią Szczecin 6-6, wygrał z Red Devils Chojnice 3-2, pokonał Gwiazdę Ruda Śląska 9-2, przegrał z GSF Gliwice 0-4 czy pokonał Futsal Club Opole 9-1.

 

Niekorzystny bilans

6 zwycięstw FC Toruń, 1 remis i 3 wygrane naszej ekipy – to dotychczasowy bilans obu zespołów zarówno jeśli chodzi o rozgrywki Ekstraklasy, 1 ligi jak i Pucharu Polski. W zeszłym sezonie przegraliśmy wszystkie z 3 meczów ligowych rozgrywanych przeciwko naszemu sobotniemu rywalowi. Podobny bilans mieliśmy z Clearexem i wszyscy wiemy, jak to się skończyło. Rok temu torunianom odgryźliśmy się w rozgrywkach Pucharu Polski, wygrywając w Pniewach po dogrywce 3-2.

 

Sześciu na kadrze

W miniony weekend nastąpiła przerwa od rozgrywek Futsal Ekstraklasy. Było to związane z rozegraniem Turnieju Państw Wyszechradzkich (seniorzy i reprezentacja U-21) a także mistrzostw świata w futbolu sześcioosobowym. W rozgrywkach seniorskich udział brali między innymi: Marcin Mikołajewicz, Tomasz Kriezel (FC Toruń) i Dominik Solecki (Red Dragons). Młodzieżówkę prowadzoną przez trenera toruńskiej ekipy Łukasza Żebrowskiego reprezentował Gracjan Miałkas (Red Dragons). Natomiast w mistrzostwach świata w futbolu sześcioosobowym w portugalskiej Lizbonie barwy Polski reprezentuje Krzysztof Elsner (FC Toruń). Ten ostatni nie wystąpi w sobotnim meczu.

 

Czterech nowych

Mateusz Iwański, Marcin Tokarski, Kacper Zboralski i Paweł Kwiatkowski – to czwórka nowych zawodników ekipy z Torunia. 21-letni Brazylijczyk Lion Ribeiro miał być piątym nabytkiem FC Toruń, jednak ostatecznie póki co nie będzie reprezentował barw ekipy prowadzonej przez Łukasza Żebrowskiego.

 

Powrót Coli i Michała

Nicolae Neagu i Michał Wojciechowski – tę dwójkę zawodników reprezentujących obecnie FC Toruń z pewnością zna każdy kibic futsalowy z Pniew. Obaj występowali w „złotych czasach” Akademii FC Pniewy, z którą świętowali tytuły mistrzów Polski. 

 

Pięciu pamięta

Łukasz Frajtag, Patryk Hoły, Adrian Skrzypek, Adam Wachoński i Rafał Roj – ta piątka zawodników z perspektywy boiska pamięta mecz z 8 listopada 2013 roku. Wówczas główny faworyt do awansu z „grupy północnej” 1. ligi FC Toruń przyjechał do Pniew. Było to starciu dwóch najlepszych ekip tego sezonu. Po fantastycznym meczu wygraliśmy 1-0 po bramce Adriana Skrzypka. Rywale mieli swoje szanse, ale między innymi strzał z przedłużonego rzutu karnego obronił Maciej Foltyn, dzięki czemu odskoczyliśmy drużynie z Torunia w tabeli. Prowadzenia punktowego już nie oddaliśmy i w maju 2014 roku cieszyliśmy się z historycznego awansu do Futsal Ekstraklasy, w której jesteśmy do dziś. FC Toruń awansował rok później. Skrót tego meczu poniżej:

 

Gol równo z syreną

Było o miłych wspomnieniach, czas na coś, co niekoniecznie dobrze nam się kojarzy w starciach z FC Toruń. 8 lutego 2016 roku w „telewizyjnym meczu” ekipa z Torunia przyjechała do Pniew w ramach meczu Futsal Ekstraklasy. Po bezbramkowej 1. połowie Adrian Skrzypek otworzył wynik spotkania  sprytnym strzałem obok bezradnego Nicolae Neagu. Kiedy wydawało się, że uda nam się dowieźć 3 punkty, Michał Suchocki wyrównał na 1-1. Na domiar złego, bramkę równo z syreną, dającą trzy punkty gościom z Torunia zdobył Krzysztof Elsner. Skrót meczu poniżej:

 

Nieszczęsne drugie kolejki

Odkąd nasza ekipa występuje w szeregach Futsal Ekstraklasy, przegrała wszystkie mecze w drugich kolejkach danego sezonu. Były to porażki 0-3 z Euromasterem Głogów, 0-3 z FC Toruń, 3-6 z Rekordem Bielsko-Biała i 2-3 z AZS-em UŚ Katowice. Rywale z Torunia są na przeciwnym biegunie w tej kwestii. Awansowali rok później niż my i wygrali dwa mecze po inauguracyjnej kolejce (z nami 3-0 i z Pogonią 2-1) i rok temu zremisowali z Gattą 1-1.

 

Znani rozjemcy

Arbitrami sobotniego meczu będą: Kamil Grzębowski z Chojnic i Paweł Tokarewicz z Białegostoku. Trzecim sędzią będzie Artur Mital z Mławy, natomiast arbitrem czasowym będzie Przemysław Stelmaszyk z Bydgoszczy. Kamil Grzębowski prowadził starcie Gatty z FC Toruń w pierwszej kolejce tego sezonu, w którym padł remis 2-2.

 

Torunianie faworytem

STS przedstawia kursy w naszym meczu. W nich FC Toruń przedstawiony jest faworyt. Kurs na zwycięstwo naszego sobotniego rywala to 1,62, natomiast na nasze zwycięstwo 3,53.

5. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY 2018/19

RED DRAGONS PNIEWY

VS.

PIAST GLIWICE

20 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA), GODZINA 18:00

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template