Mistrz Niemiec dwa razy minimalnie lepszy

Mecze przygotowawcze przed sezonem 2018/19:

Red Dragons Pniewy VfL 05 Hohenstein-Ernstthal e. V. 1-2 (1-1), piątek 3.08.2018

Red Dragons Pniewy VfL 05 Hohenstein-Ernstthal e. V. 1-2 (1-2), sobota 4.08.2018

W piątek i sobotę rozegraliśmy pierwsze dwa mecze przeciwko VfL 05 Hohenstein-Ernstthal e. V., czyli aktualnym Mistrzom Niemiec. Po raz pierwszy w naszym mieście kibice mogli oglądać drużynę zagraniczną.

Debiut międzynarodowy mieliśmy już za sobą wcześniej przy okazji udziału w turnieju Futsal Masters Cup w Jelczu-Laskowicach. Wówczas spotkania zakończyły się wygraną z Belgami i remisem z Białorusinami. Tym razem przyszło nam dwukrotnie przełknąć gorycz porażki, choć oczywiście wyniki tych potyczek nie mają żadnego znaczenia.

W piątek nasi zachodni sąsiedzi rozpoczęli mecz z ogromnym animuszem i tylko kilka znakomitych interwencji Jakuba Budycha uchroniło nas przed utratą gola. Jednak to nasz zespół pierwszy objął prowadzenie po sprytnym technicznym uderzeniu kapitana Piotra Błaszyka. VFL odpowiedział jeszcze przed przerwą. Pięknym uderzeniem popisał się kapitan Christopher Wittig doprowadzając do remisu. Mieliśmy sporo okazji na zmianę rezultatu, ale doskonale w bramce spisywał się Pavlos Wiegels. Po przerwie spotkanie nadal miało bardzo wyrównany przebieg. Ostatecznie jednak kontratak gości wykorzystał Gabriel Oliveira i wynik nie uległ już zmianie.

W sobotni wieczór inicjatywa od początku pojedynku była po naszej stronie. Długo potrafiliśmy się utrzymać przy piłce, konstruując groźne akcje. Bardziej skuteczni po raz kolejny byli przyjezdni, którzy szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Gola kontaktowego zdobył Roman Vakhula, który uderzeniem z połowy boiska zaskoczył niemieckiego goalkeepera. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, ale raziliśmy nieskutecznością i po raz drugi mecz zakończył się naszą porażką. Po tygodniu treningów widać było u naszych zawodników brak czucia piłki, oraz zmęczenie ciężkimi zajęciami z przygotowania fizycznego.

Mimo niekorzystnego terminu zdecydowaliśmy się na rozegranie spotkań z tak wymagającym rywalem i były to dwa dobre spotkania. Nasi zachodni sąsiedzi pod koniec sierpnia rozpoczną grę w rundzie eliminacyjnej futsalowej Ligi Mistrzów.

5. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY 2018/19

RED DRAGONS PNIEWY

VS.

PIAST GLIWICE

20 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA), GODZINA 18:00

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template