Mistrz Niemiec na początek przygotowań

Po dłuższej wakacyjnej przerwie nasz zespół w poniedziałek rozpoczął oficjalnie przygotowania do nowego sezonu. Na pewno z zespołem pożegnał się Szymon Piasek, który reprezentował nasze barwy praktycznie od samego początku, czyli jeszcze na etapie drugoligowym.

Niestety ze powodów osobistych musiał rozstać się z drużyną i zakończył swoją przygodę z futsalem. Ze względów zdrowotnych nie będzie z nami Patryka Zdankiewicza, który już w zeszłym sezonie rzadko pojawiał się na parkiecie. Pozostali zawodnicy zadeklarowali chęć gry i jeżeli nie nastąpią jakieś nagłe komplikacje, w komplecie powinniśmy przystąpić do rozgrywek. Po kilku treningach już w najbliższy piątek i sobotę czekają nas pierwsze mecze sparingowe. Tutaj ciekawostka, gościć będziemy Mistrza Niemiec, drużynę VfL 05 Hohenstein-Ernstthal e. V. Pojawiły się pewne wątpliwości, czy na tak wczesnym etapie zagrać z tak wymagającym rywalem, ale chcieliśmy sprawić niespodziankę naszym kibicom. W dalszym okresie zagramy z drużynami pierwszoligowymi z Polkowic i Leszna, a także udamy się na turniej do Piły.

Na pewno będzie to niezwykle intensywny i wymagający okres dla zawodników, ale nie ma innej możliwości żeby dobrze przygotować się do nowego sezonu. Na początek jak wiadomo zagramy z Clearexem Chorzów i co ciekawe będzie to nasza trzecia potyczka na inaugurację z tym przeciwnikiem w piątym sezonie gry w ekstraklasie. Udziałowcy spółki Futsal Ekstraklasa postanowili zmodyfikować system rozgrywek i po rundzie zasadniczej nie będzie tym razem dzielenia punktów. Z naszej strony ten pomysł został poddany ostrej krytyce, ale zobaczymy jak sprawdzi się to w praktyce. Na bieżąco będziemy oczywiście informować o wszystkich naszych działania za pośrednictwem mediów społecznościowych, jaki i strony internetowej.

12. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY 2018/19

CLEAREX CHORZÓW

VS.

RED DRAGONS PNIEWY

12 STYCZNIA (SOBOTA), GODZINA DO USTALENIA

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template