Analiza terminarza ligowego Dragonów

W środę ogłoszony został terminarz Futsal Ekstraklasy w sezonie 2018/19. Przyjrzyjmy się, co czeka nas od września do grudnia i przeanalizujmy na początek głównie rundę jesienną Red Dragons Pniewy. Poniżej przedstawiamy nasze pierwsze wnioski.

 

Do trzech razy sztuka?

Los skojarzył nas na początku z Clearexem. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że będzie to nasz piąty sezon w Futsal Ekstraklasie i trzeci raz mierzymy się z najbardziej utytułowanym polskim zespołem na dzień dobry w Pniewach. W inauguracyjnym sezonie przegraliśmy 0-1. Dwa lata później zremisowaliśmy 1-1. A jak będzie po kolejnych dwóch latach 15 września 2018? Chyba teraz pora na nasze zwycięstwo?

 

Ciężki początek

Clearex, FC Toruń, Pogoń, Rekord, Piast – spośród pierwszych pięciu meczów aż cztery razy zagramy z rywalami, z którymi mierzyliśmy się w „grupie mistrzowskiej”w ubiegłym sezonie. Niewielkim pocieszeniem jest fakt, że 3-krotnie zagramy we własnej hali i to, że inauguracja nastąpi w Pniewach. Szykuje się trudna przeprawa na początek rozgrywek. Wyjazdy do Torunia i Bielska-Białej nie napawają optymizmem, tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w zeszłym sezonie graliśmy tam łącznie 4 razy (po 2 razy w Toruniu i Bielsku-Białej) i nie zdobiliśmy ani jednego punktu. To koniecznie trzeba zmienić!

 

Dom-wyjazd z jednym wyjątkiem

Nasz terminarz to przeplatanie meczów domowych z wyjazdowymi z jednym wyjątkiem. Dwa razy z rzędu zagramy we własnej hali. Ta sytuacja będzie miała miejsce w kolejkach 5. i 6. Po domowym meczu z Piastem ponownie w Pniewach podejmiemy AZS UŚ Katowice. Jednak nie nastąpi to w dwóch kolejnych weekendach. Po 5. kolejce przewidziano tydzień przerwy od rozgrywek.

 

Listopad prawdy

W listopadzie czekają nas 4 mecze. Rywale, z którymi się zmierzymy to zespoły, które grały w „grupie spadkowej”(AZS UŚ Katowice, AZS UG Gdańsk i Słoneczny Stok Białystok) a także jeden beniaminek (Red Devils Chojnice). Z akademickimi zespołami zagramy u siebie, natomiast pojedziemy do Chojnic i Białegostoku. Najprawdopodobniej od razu po zakończeniu listopada, czyli 1 grudnia zagramy u siebie z kolejnym beniaminkiem, Acana Orłem Jelcz – Laskowice. Nie da się ukryć, że  przynajmniej na tę chwilę (może poza meczem z Słonecznym Stokiem), będziemy przystępować jako faworyci do podanych spotkań.

 

Wiosna na Śląsku

W rundzie jesiennej czekają nas dwa dalekie wyjazd. W połowie października zagramy z Rekordem w ich hali i pod koniec listopada pojedziemy do Białegostoku. Pozostałe śląskie drużyny (Clearex, Piast, AZS UŚ) podejmiemy w rundzie wiosennej. Niedobrze ułoży się sytuacja w kolejkach 16. i 17., kiedy to pojedziemy najpierw do Gliwic a potem do Katowic.

 

Na koniec u siebie

Może i wybiegamy za daleko w przyszłość, ale warto to odnotować. 22 kolejkę (czyli ostatnią w rundzie zasadniczej) zagramy w Pniewach. Sytuacja o tyle dobra, bo zawsze dobrze kończyć rozgrywki we własnej hali, kiedy mogą ważyć się losy awansu do czołowej „szóstki”. Do tej pory w 4-letniej historii aż 3 razy 22 kolejkę rozgrywaliśmy na wyjeździe i tylko raz (w ubiegłym sezonie) u siebie. Rywal w ostatniej kolejce nie byle jaki, bo Gatta Active Zduńska Wola. W minionych rozgrywkach przełamaliśmy „klątwę Gatty” i po 10 porażkach z rzędu wreszcie przyszło zwycięstwo. Czas więc pójść za ciosem.

 

Poniżej zestawienie naszego terminarza w rundzie jesiennej Futsal Ekstraklasy:

Red Dragons Pniewy - Clearex Chorzów (15/16.09.2018 )

FC Toruń - Red Dragons Pniewy (29/30.09.2018 )

Red Dragons Pniewy - Pogoń‘04 Szczecin (6/7.10.2018)

Rekord Bielsko-Biała - Red Dragons Pniewy (13/14.10.2018 )

Red Dragons Pniewy - Piast Gliwice (20/21.10.2018 )

Red Dragons Pniewy - AZS UŚ Katowice (3/4.11.2018)

Red Devils Chojnice - Red Dragons Pniewy (10.11.2018)

Red Dragons Pniewy - AZS UG Gdańsk (17/18.11.2018)

Słoneczny Stok Białystok - Red Dragons Pniewy (24/25.11.2018)

Red Dragons Pniewy - Acana Orzeł Jelcz-Laskowice (1.12.2018)

Gatta Zduńska Wola - Red Dragons Pniewy (8/9.12.2018)

8. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY 2018/19

RED DRAGONS PNIEWY

VS.

AZS UG GDAŃSK

18 LISTOPADA (NIEDZIELA), GODZINA 18:00

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template