Podsumowanie sezonu – asysty i kartki

Czas na kolejną część podsumowania sezonu pod kątem indywidualnym naszych zawodników. Tym razem na tapetę weźmiemy asystentów i kartkowiczów Red Dragons.

 

Najlepszym asystentem okazał się Oskar Stankowiak z 8 asystami. Na korzyść naszego skrzydłowego działał fakt, że był wykonawcą rzutów rożnych, a zdarzały się sytuacje, w których Mateusz Kostecki zdobywał bramki po jego podaniach.

Na drugim miejscu znaleźli się: Piotr Błaszyk i Szymon Piasek. Obaj zawodnicy popisali się 6 kluczowymi podaniami do partnerów, którzy zdobywali bramki.

5 asyst zaliczyli: Dominik Solecki i Roman Vakhula. Ich wynik jest o tyle dobry na tle pozostałych zawodników, że są w naszym klubie od połowy minionego sezonu.

Na kolejnych miejscach znaleźli się zawodnicy, którzy głównie byli odpowiedzialni za zdobywanie bramek w naszym zespole (Skrzypek, Frajtag, Kostecki, Hoły), a także Adam Wachoński, który zaliczył zdecydowanie mniej minut od wymienionych zawodników.

Ciekawy i warty odnotowania jest fakt, że po jednej asyście zaliczyli nasi bramkarze: Wojciech Fleischer, Rafał Roj i Jakub Budych. Ponadto jedno kluczowe podania ma na swoim koncie Kamil Kijak. Poniżej całe zestawienie:

 

Asysty:

8 – Stankowiak

6 – Błaszyk, Piasek

5 – Solecki, Vakhula

4 – Skrzypek, Wachoński, Hoły

3 – Frajtag, Kostecki

1 – Fleischer, Kijak, Budych, Roj

 

Poniżej przedstawiamy klasyfikację kanadyjską, czyli uwzględnienie bramek i asyst przez poszczególnych zawodników. Zwycięzcą jest oczywiście nasz bombardier Mateusz Kostecki (autor 23 „punktów”). Drugie miejsce zajął Piotr Błaszyk (18), a trzecie Adrian Skrzypek.

Klasyfikacja „kanadyjska” (bramki + asysty):

23 – Kostecki

18 – Błaszyk

15 – Skrzypek

14 – Frajtag

12 – Stankowiak

11 – Solecki, Vakhula

9 – Hoły

8 – Piasek

2 – Budych

1 – Fleischer, Kijak, Roj

 

Czas jeszcze na jedną klasyfikację – kartkowiczów. W tym sezonie najwięcej żółtych kartek na swoim koncie mieli ich Adrian Skrzypek i Piotr Błaszyk (po 6). Jedną kartkę mniej zobaczyli Łukasz Frajtag i Patryk Hoły.

Żaden z naszych zawodników nie zobaczył bezpośrednio czerwonej kartki. Jedynie Adrian Skrzypek musiał przedwcześnie zakończył mecz z powodu obejrzenia drugiego upomnienia. Było to w jednym z wyjazdowych meczów w Zduńskiej Woli.

Żółte kartki:

6 – Skrzypek (w tym jedna czerwona za dwie żółte), Błaszyk

5 – Frajtag, Hoły

3 – Kostecki, Stankowiak, Wachoński

2 – Solecki, Zdankiewicz

8. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY 2018/19

RED DRAGONS PNIEWY

VS.

AZS UG GDAŃSK

18 LISTOPADA (NIEDZIELA), GODZINA 18:00

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template