Podsumowanie sezonu – strzelcy

W tym sezonie nasza drużyna zdobyła łącznie 84 bramek. Na listę strzelców wpisywało się w sumie 10 zawodników. Popatrzmy na zestawienie strzelców Red Dragons w sezonie 2017/18.

Niewątpliwie to był sezon dla naszych pivotów. Zarówno Mateusz Kostecki jak i Piotr Błaszyk najczęściej wpisywali się do protokołów meczowych. Nasz nowy przedsezonowy nabytek, Mateusz Kostecki, jako pierwszy przekroczył barierę 12 bramek (żadnemu wcześniej zawodnikowi naszej drużyny nie udało się zdobyć więcej bramek w jakimkolwiek naszym sezonie w Futsal Ekstraklasie). „Kostek” strzelał jak na zawołanie i łącznie udało mu się uzyskać 20 trafień. Popatrzmy statystykę czterech największych strzelb naszej ekipy.

 

Mateusz Kostecki

Razem: 20 bramek

Bramki zdobyte w Pniewach: 8

Bramki zdobyte w meczach wyjazdowych: 12

Bramki zdobyte w pierwszej rundzie: 6

Bramki zdobyte w drugiej rundzie: 12

Bramki zdobyte w rundzie finałowej: 2

Hattricków: 1 (wyjazdowy mecz z Solnym Miastem Wieliczka)

Patrząc na dorobek naszego najlepszego strzelca, można zauważyć, że bardziej upodobał sobie zdobywanie bramek w obcych halach. Szczególnie miło będzie wspominał pobyt w Wieliczce, kiedy to popisał się hattrickiem. Mateusz, po nieco niemrawym początku sezonu, na dobre rozkręcił się w drugiej rundzie, kiedy to zdobył większość swoich bramek. Bardzo dobry debiutancki sezon w Ekstraklasie naszego najlepszego strzelca. Mamy nadzieję, że poprzeczki nie powiesił sobie aż tak wysoko i poprawi osiągnięcie w przyszłych rozgrywkach.


 

Piotr Błaszyk

Razem: 12 bramek

Bramki zdobyte w Pniewach: 9

Bramki zdobyte w meczach wyjazdowych: 3

Bramki zdobyte w pierwszej rundzie: 5

Bramki zdobyte w drugiej rundzie: 4

Bramki zdobyte w rundzie finałowej: 3

Hattricków: 1 (domowy mecz z MOKS-em Białystok)

Wynik naszego drugiego strzelca, Piotra Błaszyka zdecydowanie wypada lepiej w meczach w Pniewach. Kapitan Red Dragons popisał się hattrickiem w przegranym przez nas meczu z MOKS-em. W miarę równomiernie rozkładał się bilans bramek w poszczególnych rundach. Najczęściej jednak pokonywał bramkarzy rywali w pierwszej rundzie sezonu. 


 

Adrian Skrzypek

Razem: 11 bramek

Bramki zdobyte w Pniewach: 6

Bramki zdobyte w meczach wyjazdowych: 5

Bramki zdobyte w pierwszej rundzie: 7

Bramki zdobyte w drugiej rundzie: 4

Bramki zdobyte w rundzie finałowej: 0

Hattricków: 0

Na Adriana zawsze możemy liczyć. W poprzednich sezonach nasz skrzydłowy zawsze zdobywał minimum 10 bramek. Tym razem licznik trafień w sezonie 2017/18 zatrzymał się na liczbie 11. Adrian miał bardzo dobry start, jeśli chodzi o kwestie zdobywania bramek. Aż 7 z nich zdobył w pierwszej rundzie i był najlepszym strzelcem naszej ekipy. 


 

Łukasz Frajtag

Razem: 11 bramek

Bramki zdobyte w Pniewach: 4

Bramki zdobyte w meczach wyjazdowych: 7

Bramki zdobyte w pierwszej rundzie: 5

Bramki zdobyte w drugiej rundzie: 3

Bramki zdobyte w rundzie finałowej: 3

Hattricków: 0

Trener naszego zespołu 11-krotnie wpisywał się na listę strzelców w minionych rozgrywkach. Częściej czynił to będąc w delegacjach. Łukasz dość równomiernie zdobywał bramki w poszczególnych rundach. 

 

Poza tym bramki w minionym sezonie zdobywali:

6 – Dominik Solecki i Roman Vakhula

5 – Patryk Hoły

4 – Oskar Stankowiak

2 – Szymon Piasek

1 – Jakub Budych

 

8. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY 2018/19

RED DRAGONS PNIEWY

VS.

AZS UG GDAŃSK

18 LISTOPADA (NIEDZIELA), GODZINA 18:00

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template