Podsumowanie sezonu - bramkarze

Troje bramkarzy Red Dragons otrzymało szansę gry w sezonie 2017/18. W większości meczów między słupkami występował Jakub Budych. Okazję debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej otrzymali także Rafał Roj i Wojciech Fleischer. Przyjrzyjmy się podsumowaniu ich występów.

 

Od początku sezonu rolę pierwszego bramkarza przejął Jakub Budych. 25-letni bramkarz już w sezonie 2016/17 zdążył zadebiutować w Futsal Ekstraklasie, zatem nie było dla niego nowością występować między słupkami od pierwszej minuty meczu w minionych rozgrywkach.

Początek sezonu Kuby był taki jak całej drużyny – przeciętny. W pierwszym meczu z Pogonią, Kuba był bliski zaliczenia czystego konta, jednak w końcówce spotkania bramkę zdobył Jakubiak. Później przytrafiła się seria porażek, między innymi ta niefortunna z Rekordem, w którym przegraliśmy 3-10. Kuba nie miał nic do powiedzenia przy większości trafień, jednak należy odnotować, że kilkakrotnie ratował zespół przed utratą większej liczby bramek. Kuba zaliczył 6 pierwszych kolejek, jednak w wyniku kontuzji nie zagrał w kolejnych 4 meczach.

Do gry wrócił na początku rundy rewanżowej. I zaczął od mocnego uderzenia, bowiem zachował pierwsze czyste konto w sezonie (mecz domowy z Pogonią). Kuba bronił we wszystkich 10 meczach rundy rewanżowej. Nasz zespół grał dobrze, punktował w ważnych meczach, wywalczył awans do czołowej czwórki a duża w tym zasługa naszego bramkarza. Jakub zapamiętany będzie przede wszystkim ze zdobytej bramki w meczu domowym z Piastem. W ostatnich sekundach meczu przechwycił piłkę po nieudanej próbie Dewuckiego i pięknym uderzeniem przez całe boisko ucieszył pniewską publiczność, bowiem był to strzał dający zwycięstwo 4-3.

W rundzie finałowej Kuba grał jeszcze z FC Toruń i Piastem.

Jakub Budych

Rozegrane mecze: 18 (w tym 10 domowych i 8 wyjazdowych)

Czyste konta: 2

Ilość wpuszczonych bramek: 54*

Średnia wpuszczonych bramek na mecz: 3,00

Bramki: 1

Asysty: 1

 

Bramkarzem, który wystąpił w 6 meczach w tym sezonie był Rafał Roj. Większa część kibiców nazwisko kojarzy głównie ze względu na jego starszego brata Michała. Jednak Rafał jest w Red Dragons od wielu sezonów i dopiero w minionych rozgrywkach dostał szansę gry w Futsal Ekstraklasie.

Pierwszym meczem, w którym Rafał wystąpił, był przeciwko Piastowi w Gliwicach. Nasza drużyna niespodziewanie wywiozła komplet punktów ze Śląska. Duża była w tym zasługa Rafała, który zachował czyste konto. Jak się później okazało, był to jedyny mecz „na zero z tyłu” Roja. W następnych dwóch kolejkach Rafał wystąpił przeciwko MKF Wieliczka i Clearexowi Chorzów.

Roj wrócił do bramki Red Dragons w 23. kolejce, kiedy to zaczynała się runda finałowa. Niestety zadanie miał trudne, bowiem wystąpił w meczach wyjazdowych z mistrzem (Rekordem) i wicemistrzem (Gattą). W obu meczach

Rafał Roj

Rozegrane mecze: 6 (w tym 2 domowe i 4 wyjazdowe)

Czyste konta: 1

Ilość wpuszczonych bramek: 22

Średnia wpuszczonych bramek na mecz: 3,67

Bramki: 0

Asysty: 1

 

W 7 i 8. kolejce między słupkami Red Dragons stanął zawodnik sprowadzony do naszego klubu z Obornik – Wojciech Fleischer. Wojtek miał wzmocnić rywalizację o pierwszą rękawicę naszego zespołu. Debiut nastąpił jednak w 6. kolejce, kiedy w trakcie meczu zastąpił kontuzjowanego Jakuba Budycha. W meczu domowym wystąpił przeciwko MOKS-owi Słoneczny Stok Białystok i na wyjeździe bronił w Zduńskiej-Woli. Mecz domowy zaczął się niefortunnie, bowiem po trzech minutach przegrywaliśmy już 0-2. Ostatecznie goniliśmy wynik, jednak gra z wycofanym bramkarzem nie przyniosła efektu. Z Gattą scenariusz meczu był podobny, bowiem zduńsko-wolanie szybko objęli prowadzenie. Nasza ekipa próbowała gonić wynik, grać z lotnym bramkarzem, jednak ostatecznie poległa. 

Wojciech Fleischer

Rozegrane mecze: 3 (1 domowy i 2 wyjazdowe)

Czyste konta: 0

Ilość wpuszczonych bramek: 16

Średnia wpuszczonych bramek na mecz: 5,33

Bramki: 0

Asysty: 1

 

Na swoją szansę cały czas czeka jeden z najmłodszych członków pierwszego zespołu – 19-letni Dawid Dymek. Dawid pełnił już rolę drugiego bramkarza, dlatego wydaje się, że to już tylko kwestia czasu, kiedy pojawi się na parkietach Futsal Ekstraklasy. Przede wszystkim musi ciężko pracować na treningach i przekonać do siebie trenera Łukasza Frajtaga.

*w statystykach nie uwzględnialiśmy meczów Pucharu Polski ani sytuacji, w której nasza drużyna wycofywała bramkarza na rzecz dodatkowego zawodnika z pola i wówczas traciła bramkę, co rzecz jasna nie powinno trafiać na konto bramkarza

8. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY 2018/19

RED DRAGONS PNIEWY

VS.

AZS UG GDAŃSK

18 LISTOPADA (NIEDZIELA), GODZINA 18:00

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template