To jest już koniec

Red Dragons Pniewy – Clearex Chorzów 3-4 (1-2)

Bramki: Błaszyk, Stankowiak, Vakhula – Seget 2, Golly, Gładczak

Niestety porażką 3:4 z Clearexem Chorzów kończymy kolejny sezon w Futsal Ekstraklasie. Niedzielne spotkanie nie miało już żadnego znaczenia dla układu tabeli, w naszych szeregach pojawili się zawodnicy, którzy takiej szansy ostatnio nie mieli. W bramce po dłuższej przerwie zobaczyliśmy Rafała Roja, a na parkiecie najmłodszego w naszym zespole Gracjana Miałkasa. Szczególnie postawa tego drugiego napawa optymizmem, młodzieżowiec bez żadnych kompleksów walczył z doświadczonymi rywalami i pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

Spotkane, podobnie jak wszystkie nasze ostatnie potyczki, rozpoczęło się od prowadzenia gości i zmuszeni byliśmy do odrabiania strat. Pierwszego gola zdobył Mariusz Seget, choć nasi zawodnicy w tej sytuacji mieli spore pretensje do arbitrów, którzy nie dopatrzyli się faulu na Adrianie Skrzypku. W dość krótkim odstępie czasu przegrywaliśmy już 0:2, tym razem nasza defensywa zaspała, w momencie kiedy chorzowianie wykonywali rzut rożny. Nadzieję przywrócił kapitan Piotr Błaszyk, wykorzystując tym razem niezdecydowanie przyjezdnych w tym samym elemencie gry. Ten sam zawodnik mógł nawet doprowadzić do remisu, ale nie wykorzystał przed przerwą przedłużonego rzutu karnego.

Pierwsze dwadzieścia minut przebiegało pod dyktando naszego zespołu, ale w drugiej części gra się już mocno wyrównała. Mało tego proste błędy i straty piłki zakończyły się kolejnymi golami dla Clearexu, a przy wyniku 1:4, zapowiadało się nawet na katastrofę. Na szczęście najpierw Oskar Stankowiak potwierdził swoją dobrą dyspozycję i sprytnym strzałem zdobył gola. Następnie bramkę kontaktową strzelił Roman Vakhula, który w trudnej sytuacji pokonał Rafała Krzyśkę. Do końca spotkania pozostało sporo czasu, ale rezultat nie uległ już zmianie, mimo gry z lotnym bramkarzem.

Kończymy zatem ten sezon porażką, co ciekawe trzecią z rzędu w Pniewach zakończoną wynikiem 3:4. Zawodnicy będą jeszcze trenować przez jakiś czas, a następnie udadzą się na zasłużony urlop. Dziękujemy po raz kolejny naszym kibicom, którzy przez cały sezon licznie pojawiali się w pniewskiej hali, a szczególne ukłony dla tych, którzy nie szczędzili swoich gardeł i zagrzewali nas do walki.