Porażka w Grodzie Kopernika

FC Toruń – Red Dragons Pniewy 5-1 (3-0)

Bramki: Wojciechowski, Kriezel, Mrówczyński, Cyman, Waszak – Kostecki

Już przed spotkaniem nie byliśmy faworytem tego pojedynku jednak wyjeżdżaliśmy do Torunia optymistycznie nastawieni.

Początkowe minuty to próba wzajemnego badania sił z obu stron, nikt nie chciał popełnić błędu. Optycznie nawet to nasz zespół miał delikatną inicjatywę, ale czujnie grający w obronie gospodarze posiadali pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. W ósmej minucie niestety miała miejsce pierwszy poważna strata piłki w defensywie, którą wykorzystał Michał Wojciechowski i sytuacja stała się trudna. Gorzej zrobiło się sześć minut później, kiedy to Kriezel podwyższył na 2:0. Do szatni schodziliśmy już z wynikiem 3:0, a po zmianie stron szybko straciliśmy kolejnego gola.

Do walki próbował poderwać kolegów niezawodny Mateusz Kostecki, ale jego trafienie było tylko honorowe. Straciliśmy jeszcze piątą bramkę i właściwie na tym można zakończyć tą relację.

Trudno napisać coś po takiej ciężkiej serii, w rundzie mistrzowskiej mieliśmy do tej pory dobre spotkania zakończone przegranymi, ale po walce. Tym razem powietrze zupełnie zeszło z zawodników i byliśmy momentami bezradni na parkiecie. Rywale walczący o medale Mistrzostw Polski byli bardzo zdeterminowani, choć trzeba podkreślić, że nie prezentowali jakieś obłędnej dyspozycji. Proste środki oraz indywidualności wystarczyły do odniesienia pewnego zwycięstwa, które przybliża torunian do sukcesu. Przed nami tydzień treningów i ostatnie spotkanie w tym sezonie z Clearexem Chorzów. Późnej nastąpi czas roztrenowania i zawodnicy udadzą się na odpoczynek. Przyjdzie też czas na wyciągniecie wniosków i analizy. Co by jednak nie pisać plan minimum na ten sezon został wykonany, a drużyna pewnie utrzymała się w Futsal Ekstraklasie.