Kolejny trudny sprawdzian

Gatta Active Zduńska Wola – Red Dragons Pniewy

niedziela, godzina 18:00

 

Rozgrywki Futsal Ekstraklasy wkroczyły w decydującą fazę i toczone są w ekspresowym tempie. Nasi zawodnicy w przeciągu tygodnia po raz trzeci wybiegną na parkiet, tym razem w Zduńskiej Woli.

 

O tym rywalu dotychczas pisaliśmy tylko w kontekście naszych klęsk. Nadal nasz bilans spotkań bezpośrednich z Gattą jest katastrofalny, ale na szczęście udało się go poprawić całkiem niedawno w Pniewach kiedy to wygraliśmy 5:2. Aktualni wicemistrzowie Polski plasują się na drugiej pozycji w tabeli i liderującego Rekordu niemal na pewno nie dogonią, ale muszą spoglądać za siebie, bo chętnych do wicemistrzostwa nie brakuje.

W tym sezonie nieco gorzej Gatta gra w spotkaniach wyjazdowych, ale na własnym parkiecie to nadal klasowa drużyna. W czwartek przekonał się o tym Piast Gliwice, który musiał uznać wyższość gospodarzy. Zresztą w tym sezonie w Zduńskiej Woli wygrał tylko niepokonany Rekord Bielsko-Biała. Historia naszych meczów wyjazdowych z Gattą jest już spora, nigdy tam nie wygraliśmy ale stoczyliśmy co najmniej kilka niezłych pojedynków. Kilka razy zabrakło nam odrobiny szczęścia, ale to jak wiadomo sprzyja lepszym.

Po porażce w Bielsku-Białej drużyna zdołała przeprowadzić tylko jeden trening, a czasu na regenerację jest niestety mało. Tym razem kadra jednak będzie już nieco szersza i być może niektórzy zawodnicy zdołają wypocząć a szansę dostaną zmiennicy. Zdecydowanym faworytem będą gospodarze, ale chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Poniżej skrót wspomnianego marcowego pojedynku w Pniewach.

12. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY 2018/19

CLEAREX CHORZÓW

VS.

RED DRAGONS PNIEWY

12 STYCZNIA (SOBOTA), GODZINA DO USTALENIA

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template