Miłe złego początki

Rekord Bielsko-Biała – Red Dragons Pniewy 9-2 (2-1)

Bramki: Biel 3, Seidler 3, Popławski, Kubik 2 – Frajtag 2

Daleki wyjazd do Bielska-Białej, do triumfatora Halowego Pucharu Polski i niepokonanej drużyny w tym sezonie, był dla nas dużym wyzwaniem. Z kilku powodów byliśmy zmuszeni do wyjazdu w dość okrojonym dziesięcioosobowym składzie. Szansę zaprezentowania się między słupkami otrzymał tego dnia Rafał Roj a jego zmiennikiem był Dawid Dymek.

Faworyzowani gospodarze niemrawo rozpoczęli to spotkanie i ku zaskoczeniu wszystkich obserwatorów przez większą cześć pierwszej odsłony byliśmy zespołem, który stworzył więcej sytuacji do zdobycia gola. Jedną z nich wykorzystał Łukasz Frajtag, który pewnym uderzeniem pokonał Michała Kałużę. Nie brakowało szans na podwyższenie wyniku, najlepszą miał Mateusz Kostecki, ale piłka pechowo odbiła się od wewnętrznej strony słupka i nie wpadła do bramki. Pierwsza groźna akcja gospodarzy przyniosła im wyrównanie, uderzenie Łukasza Biela wpadło po rękach Rafała Roja do bramki. Jeszcze przed przerwą najlepszy czeski zawodnik Michal Seidler wykorzystał szybki kontratak i precyzyjnym strzałem dał prowadzenie bielszczanom 2:1.

Po zmianie stron ten sam zawodnik bardzo szybko trafił po raz kolejny i sytuacja zrobiła się niestety bardzo trudna. Nasi zawodnicy z minuty na minutę tracili siły, a rozpędzona maszyna gospodarzy nabierała rozpędu. Kluczowa dla losów spotkania okazała się minuta 29, kiedy w krótkim odstępie straciliśmy kolejne dwa gole. Wówczas stało się jasne, że czeka nas bardzo ciężka końcówka. Tak też się niestety stało, daleka podróż i brak sił zrobiły swoje, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Rekordu. W samej końcówce swojego drugiego gola zdobył ponownie Łukasz Frajtag, ale to było wszystko, na co tego dnia było nas stać.

Wracamy z Bielska ze sporym bagażem straconych goli, choć sama gra długo wyglądała naprawdę nieźle. W niedzielę czeka nas kolejna niezwykle trudna przeprawa w Zduńskiej Woli.

Fot: P. Mruczek (Rekord B-B)