Halowy Puchar Polski nie dla nas

1/2 Finału Pucharu Polski

Red Dragons Pniewy – MOKS Słoneczny Stok Białystok 1-5

Bramki: Kostecki – Grabowski, Lisnychenko 2, Osypiuk, Jendruczek

Niestety na półfinale zakończyła się nasza przygoda z Pucharem Polski. W sobotni wieczór musieliśmy uznać wyższość Moks Słoneczny Stok Białystok.

Spory wpływ na nasze poczynania boiskowe miała absencja trenera Łukasza Frajtaga, który z powodów osobistych nie mógł tego dnia pojawić się w Opolu. Początek meczu był obiecujący w naszym wykonaniu, po trafieniu niezawodnego ostatnio Mateusza Kosteckiego objęliśmy prowadzenie 1:0. Wydawało się, że mamy wszystko pod kontrolą sytuacji na podwyższenie rezultatu nie brakowało. Niestety mieliśmy problem ze skutecznością, a rywale niespodziewanie doprowadzili do remisu. Jeszcze przed przerwą po dobrze rozegranym rzucie rożnym białostoczanie wyszli na prowadzenie.

Po zmianie stron gra była bardzo wyrównana ale nasza gra nie wyglądała już tak dobrze jak w pierwszych minutach. Kluczowa dla losów spotkania okazała się 32 minuta, błąd naszej defensywy wykorzystał Lisnychenko i sprytnym uderzeniem pokonał Jakuba Budycha. Gra z lotnym bramkarzem nie przyniosła niestety dobrego efektu, bo straciliśmy kolejnego gola. W samej końcówce sędziowie dopatrzyli się zagrania ręką Dominika Soleckiego w polu karnym. Zawodnik otrzymał czerwoną kartkę, a rezultat meczu na 5:1 ustalił bramkarz gości Norbert Jendruczek.

Szkoda straconej szansy na finał, ale trzeba oddać rywalowi, że tego dnia był zespołem lepszym. Nasza drużyna pozbawiona przywódcy, niestety nie potrafiła w trudnych momentach odwrócić losów rywalizacji. W niedzielę w wielkim finale faworyzowany Rekord Bielsko-Biała nie dał szans naszym pogromcom pewnie zwyciężając 7:1. Kończymy zatem przygodę z Pucharem Polski w smutnych nastrojach, ale kto wie może za rok powalczymy o coś więcej.