Meldujemy się w grupie mistrzowskiej!

MKF Solne Miasto Wieliczka - Red Dragons Pniewy 0-6 (0-1)

Bramki: Danyliuk (sam), Kostecki 3, Hoły, Solecki

 

Przed sezonem postawiliśmy sobie jasny cel, grę z najlepszymi w końcówce sezonu czyli awans do najlepszej szóstki. W pierwszej rundzie szczególnie na początku szło nam jak po grudzie i tylko najwierniejsi fani wierzyli, że wszystko jest możliwe.

 

Dwa transfery w przerwie zimowej pozyskanie Romana Vakhuli i Dominika Soleckiego znacząco wzmocniły siłę naszego rażenia, podniosły morale zespołu, a pozostali zawodnicy podnieśli swój poziom sportowy. W sobotni wieczór w Wieliczce zapamiętamy nie tylko z powodu wysokiej wygranej, ale też z hat-tricka Mateusza Kosteckiego. Pozyskany przed sezonem pivot, grający do tej pory w barwach KS Futsal Piła jest na pewno jednym z odkryć tego sezonu w Futsal Ekstraklasie. Mateusz ma już na koncie 16 goli, taką wysoką skutecznością w historii naszego klubu potrafił wykazać się tylko grający trener Łukasz Frajtag ale na innym poziomie rozgrywkowym.

Pierwsza odsłona meczu z Solnym Miastem zakończyła się skromnym prowadzeniem 1:0, a piłkę do własnej bramki skierował Vlodymir Danyliuk. Brakowało nam trochę szczęścia pod bramką rywala, w kilku sytuacjach doskonale spisywał się miedzy słupkami Zachariasz. Po zmianie stron ruszyliśmy z do zmasowanego ataku, wspomniany Mateusz Kostecki najpierw spudłował w doskonałe okazji, ale szybko się zrehabilitował i parę minut później prowadziliśmy 2:0. W minucie 28 sytuacja gospodarzy stała się jeszcze trudniejsza, błąd rywali wykorzystał Patryk Hoły, a trzybramkowa przewaga przy naszej obecnej dyspozycji praktycznie rozstrzygała losy rywalizacji. Trener Andrea Buciol zaryzykował grę z lotnym bramkarzem, jednak manewr ten nie przyniósł zamierzonego efektu, a kolejne bramki dla naszej ekipy zdobyli Kostecki i Solecki. W ostatniej minucie bohater dzisiejszej relacji skompletował hat-tricka ustalając wynik spotkania na 0:6.

Za tydzień w Pniewach podejmować będziemy Clearex Chorzów, który ma równie doskonałą passę jak nasza drużyna. Ekipa z Górnego Śląska ma jednak dużo więcej punktów i ogromny apetyt na medal Mistrzostw Polski. Już teraz zapowiada się emocjonujące widowisko, bezpośrednią relację z tego wydarzenia przeprowadzi Sportklub. My jednak zapraszamy do pniewskiej hali, by głośnym dopingiem wesprzeć naszych zawodników.

8. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY 2018/19

RED DRAGONS PNIEWY

VS.

AZS UG GDAŃSK

18 LISTOPADA (NIEDZIELA), GODZINA 18:00

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template