Postawić kropkę na „i”

MKF Solne Miasto Wieliczka – Red Dragons Pniewy

sobota, godzina 18:00

 

W sobotę w Wieliczce czeka spotkanie wyjazdowe z MKF Solne Miasto. Drużyna uda się do Małopolski dzień wcześniej, aby lepiej przygotować się do zawodów.

Po serii zwycięstw chcemy kontynuować dobrą passę i choć wystarczy nam w tym spotkaniu remis, aby awansować do najlepszej szóstki, jedziemy walczyć o trzy punkty.  Nasi zawodnicy prezentują ostatnio dobrą dyspozycję, a w tym sezonie dodatkowo nieźle gramy w spotkaniach wyjazdowych. Po trudnym spotkaniu pełnym emocji z Piastem Gliwice mobilizacja w naszych szeregach jest spora i każdy zdaje sobie sprawę, że jesteśmy faworytem tego pojedynku. Z Solnym Miastem zagraliśmy w roku 2017 aż trzykrotnie i za każdym razem schodziliśmy z boiska z kompletem punktów. Były to jednak wszystkie spotkania domowe, a przebieg meczów za każdym razem miał swoją dramaturgię. Cały czas w naszej pamięci pozostaje pamiętny wyjazd z listopada 2016 roku. Do przerwy byliśmy zespołem, co najmniej o klasę lepszym a liczba sytuacji, jaką stworzyliśmy była nieprawdopodobna. Co z tego skoro w drugiej odsłonie to rywale nas zdeklasowali wbijając aż pięć bramek. Musimy wyjść na parkiet skoncentrowani od pierwszej do ostatniej minuty, aby uniknąć powtórki tamtych wydarzeń.

MKF plasuje się obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli, ostatnie zajmuje zdegradowana Kancelaria Słomniki. Od niedawna szkoleniowcem drużyny z Wieliczki jest Andrea Bucciol, uznany w środowisku futsalowym trener z bogatą przeszłością, choćby poprzez pracę z Reprezentacją Polski. Pod jego wodzą drużyna gra z meczu na mecz coraz lepiej, czego efektem był choćby remis w ostatniej kolejce w Katowicach. Najważniejsze mecze dla MKF-u będą w rundzie dodatkowej po podziale punktów i być może atakując  z ostatniej pozycji, nie mając nic do stracenia, będą potrafili zagrozić rywalom. Podobnie gospodarze w sobotę przeciwko naszej drużynie grając bez presji mogą dużo zyskać.

Wierzymy jednak, że nasi zawodnicy wzniosą się ponownie na wyżyny swoich umiejętności i wrócą do Pniew z kompletem punktów. Poniżej skrót pamiętnego przegranego meczu, o którym pisaliśmy powyżej.

8. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY 2018/19

RED DRAGONS PNIEWY

VS.

AZS UG GDAŃSK

18 LISTOPADA (NIEDZIELA), GODZINA 18:00

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template