Z Piastem po świętach

Red Dragons Pniewy – Piast Gliwice

sobota, godzina 18:00

 

Po przerwie świątecznej a także meczach Reprezentacji Polski wracamy na ligowe parkiety. Ponownie zagramy w Pniewach, a naprzeciwko nam wybiegnie drużyna Piasta Gliwice.

Trenerem gości jest Klaudiusz Hirsch, którego w Wielkopolsce przedstawiać nikomu nie trzeba. Nasi najbliżsi rywale imponują formą, w dwóch ostatnich spotkaniach zdobyli aż szesnaście goli, tracąc zaledwie cztery. Ekipa z Górnego Śląska jest już pewna udziału w grupie mistrzowskiej po sezonie zasadniczym, a biorąc pod uwagę fakt, że otrzyma jeszcze trzy punkty za mecz z Kancelarią Słomniki, to na pewno będzie walczyć o medale. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, zespoły prowadzone przez Klaudiusza od zawsze dobrze radziły sobie na „długim dystansie” i potrafiły świetnie finiszować, dlatego w sobotni wieczór czeka nas niezwykle trudna przeprawa.

Nasza drużyna także imponuje ostatnio na boisku, po wygranej z Gattą morale wzrosły choć każdy zdaje sobie sprawę, że musimy walczyć do samego końca. Pokazał to ubiegłoroczny sezon, kiedy na samym finiszu przegraliśmy walkę o najlepsza szóstkę, później czekała na nas trudna przeprawa w grupie spadkowej. Obecne zestawienie czwórek meczowych jakich dokonał nasz szkoleniowiec wydaje się być optymalne i jeżeli wszystkim dopisze zdrowie nasza maszyna powinna funkcjonować wzorowo.

Po ciężkiej podróży z Brazylii wraca Dominik Solecki ale wierzymy, że nasz jedyny obecnie reprezentant szybko się zregeneruje. Przeciwko Piastowi czy Nbitowi na bazie, której powstał ten zespół Piasta, nigdy w Pniewach nie grało nam się łatwo, dwa razy spotkania przegraliśmy. Szczególnie bolesna była dla nas porażka przed rokiem kiedy to w końcówce polegliśmy aż 1:6, mimo dość wyrównanego spotkania. Był to na pewno negatywny moment zwrotny, który zadecydował później o serii porażek.

Nadchodzi zatem szansa na możliwość rewanżu, chcemy wygrywać mecze i cieszyć się razem z naszą wspaniałą publicznością. Wierzymy, że po raz kolejny pomożecie nam głośnym dopingiem, jak to ma miejsce od zawsze. Poniżej skrót feralnego meczu przeciwko Piastowi sprzed roku.

1/2 Finału Pucharu Polski (Opole)

MOKS SŁONECZNY STOK BIAŁYSTOK

vs.

RED DRAGONS PNIEWY

28 kwietnia (sobota), godzina 20:00

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template