Z Piastem po świętach

Red Dragons Pniewy – Piast Gliwice

sobota, godzina 18:00

 

Po przerwie świątecznej a także meczach Reprezentacji Polski wracamy na ligowe parkiety. Ponownie zagramy w Pniewach, a naprzeciwko nam wybiegnie drużyna Piasta Gliwice.

Trenerem gości jest Klaudiusz Hirsch, którego w Wielkopolsce przedstawiać nikomu nie trzeba. Nasi najbliżsi rywale imponują formą, w dwóch ostatnich spotkaniach zdobyli aż szesnaście goli, tracąc zaledwie cztery. Ekipa z Górnego Śląska jest już pewna udziału w grupie mistrzowskiej po sezonie zasadniczym, a biorąc pod uwagę fakt, że otrzyma jeszcze trzy punkty za mecz z Kancelarią Słomniki, to na pewno będzie walczyć o medale. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, zespoły prowadzone przez Klaudiusza od zawsze dobrze radziły sobie na „długim dystansie” i potrafiły świetnie finiszować, dlatego w sobotni wieczór czeka nas niezwykle trudna przeprawa.

Nasza drużyna także imponuje ostatnio na boisku, po wygranej z Gattą morale wzrosły choć każdy zdaje sobie sprawę, że musimy walczyć do samego końca. Pokazał to ubiegłoroczny sezon, kiedy na samym finiszu przegraliśmy walkę o najlepsza szóstkę, później czekała na nas trudna przeprawa w grupie spadkowej. Obecne zestawienie czwórek meczowych jakich dokonał nasz szkoleniowiec wydaje się być optymalne i jeżeli wszystkim dopisze zdrowie nasza maszyna powinna funkcjonować wzorowo.

Po ciężkiej podróży z Brazylii wraca Dominik Solecki ale wierzymy, że nasz jedyny obecnie reprezentant szybko się zregeneruje. Przeciwko Piastowi czy Nbitowi na bazie, której powstał ten zespół Piasta, nigdy w Pniewach nie grało nam się łatwo, dwa razy spotkania przegraliśmy. Szczególnie bolesna była dla nas porażka przed rokiem kiedy to w końcówce polegliśmy aż 1:6, mimo dość wyrównanego spotkania. Był to na pewno negatywny moment zwrotny, który zadecydował później o serii porażek.

Nadchodzi zatem szansa na możliwość rewanżu, chcemy wygrywać mecze i cieszyć się razem z naszą wspaniałą publicznością. Wierzymy, że po raz kolejny pomożecie nam głośnym dopingiem, jak to ma miejsce od zawsze. Poniżej skrót feralnego meczu przeciwko Piastowi sprzed roku.

2. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY 2018/19

FC TORUŃ

VS.

RED DRAGONS PNIEWY

29.09. (SOBOTA), GODZINA 18:00

Search

2018  Red Dragons Pniewy - futsal is better   globbers joomla template